Норвегия продължи победната си серия на европейското първенство по хандбал

Олимпийският шампион Норвегия продължи победната си серия на Европейското първенство по хандбал за жени. Скандинавките надделяха над Испания с 29:26 (16:16) в първа среща от втората групова фаза на надпреварата. Двубоят беше доста оспорван, а възпитаничките на Торир Хергейрсон стигнаха до успеха с три безответни попадения в последните пет минути на мача и нанесоха първо поражение на бронзовите медалистки от Олимпиадата в Лондон 2012 Испания. Бетина Ригелхут беше най-резултатна за норвежките със 7 гола. За иберийките 7 пъти се разписа Нереа Пеня.

Норвегия е лидер с пълен актив от 6 точки, а домакинът Унгария с 4 точки измести Испания с по-добра голова разлика след успех с 20:19 (10:8) над Румъния. Унгарките, полуфиналистки от последното световно първенство, наваксаха изоставане от 17:19 в последните пет минути, за да триумфират. Звездата на румънките Кристина Нягу беше най-резултатна в срещата с 8 гола, а за победителките по четири пъти реализираха Кристина Трисчук и Зита Сучански

В последната среща от група "I" Дания надделя над Полша с 28:19 (9:9) и елиминира съперника от борбата за първите две места, които дават право на участие на полуфиналите. След равностойно първо полувреме момичетата на Ян Питлик направиха серия от 12:3 гола, за да поведат с 22:14, което се оказа решаващо. Мария Фискер вкара 6 гола за успеха, а Каролина Сиодмяк се разписа пет пъти за полякините.

Първи срещи от втората фаза на Европейското първенство по хандбал за жени в Унгария и Хърватия: