Хунтелаар мушна хеттрик, Шалке се надигна след срама във вторник (видео)

Отборът на Шалке 04 разби с 4:1 гостуващия Майнц 05 в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Клаас-Ян Хунтелаар се отчете с хеттрик (9, 25 и 54) и даде асистенция за четвъртото попадение на Транкило Барнета (54). Тимът на контузения Тодор Неделев отбеляза чрез Шинджи Оказаки (44). "Кралскосините" на Роберто ди Матео зарадваха своите любимци, които само преди четири дни трябваше да изтърпят 0:5 от Челси в Шампионската лига.

В деветата минута Хунтелаар отбеляза прекрасен гол с прехвърлящ удар. Холандецът пое топката от Ерик-Максим Чупо-Мотинг и излъга стража Лорис Кариус с насочване от 15 метра. В 14-ата Коо Жа-Чеол имаше отличен шанс за изравняване, но от непосредствена близост би във вратаря.

В 25-ата Хунтелаар вкара втори гол. Стрелецът беше оставен сам на осмия метър от голлинията след подаване от Мак Майер. В 44-ата Шинджи Оказаки намали с удар към опразнената врата.

След почивката 60 хиляди зрители на "Фелтинс Арена" видяха още голове от своя тим. В 54-ата резервата Транкило Барнета реализира страхотен гол. Той получи топката от Хунтелаар и с чудесен удар от 21 метра намери горния ляв ъгъл на вратаря. В 61-ата Хунтелаар подпечата силната си игра с трети гол. Номер "25" овладя подаване от Чупо-Мотинг и с диагонален изстрел от 11 метра порази мрежата на Кариус - 4:1.

Тимът от Гелзенкирхен се качи до седмата позиция в подреждането. След добрия старт Майнц тръгна надолу, а сега записа пети мач без победа.

Снимки: Getty Images/Guliver

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!