Лидерът Челси се спъна в Съндърланд (видео)

Убедителният лидер в класирането на английската Висша лига Челси не успя да победи Съндърланд при визитата си на "Стейдиъм ъф Лайт" и завърши наравно 0:0, което е трета грешна стъпка за отбора на Жозе Моуриньо от началото на сезона. Лондончани не успяха да изнесат особено силен мач и заслужено не се разписаха във вратата на Костел Пантилимон, който преди почивката направи две-три решителни намеси и спаси вратата си от попадения. През втората част обаче по-активният отбор на терена бе този на домакините и Тибо Куртоа трябваше да се намесва, за да отрази удари на Стивън Флетчър и Джоузи Алтидор. Домакините имаха за какво да съжаляват и преди почивката, след като малко след изтичането на половин час игра Сантиаго Вергини уцели горната греда зад Куртоа.

Точката означава, че Челси събира 33 на върха в класирането на Висшата лига след 10 успеха и три ремита от 13 кръга. Съндърланд пък регистрира осмо равенство от също толкова двубоя, но липсата на победи означава, че "черните котки" са на 13-ата позиция с 14 точки.

В самото начало на срещата Челси бе по-активният отбор и отправи първите по-опасни удари към съперниковата врата. Вилиан стреля много опасно от двайсетина метра още в 10-ата минута, но Костел Пантилимон отрази удара му в страничната греда. До края на полувремето играта се изравни и в 32-ата минута Сантиаго Вергини се измъкна зад отбраната на съперника и стреля, но топката срещна горната греда зад Тибо Куртоа.

През второто полувреме играта продължи да бъде равностойна и на терена преобладаваше борбата в центъра на терена, вместо положенията пред двете врати. Все пак домакините на два пъти бяха близо до гола, след като Себастиян Ларсон и Стивън Флетчър стреляха опасно, но топката минаваше встрани от вратата на Челси. В края на срещата гостите сякаш се задоволиха с това да спечелят една точка и не се хвърлиха в атаки в търсене на победен гол. Разочароващ за тактическата дисциплина в отбора на Жозе Моуриньо бе единствено жълтият картон на Диего Коща, който бе пети за него от началото на сезона и ще го извади от лондонското дерби с Тотнъм през седмицата.