Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Бербатов и Монако превзеха "БайАрена" с късен гол (видео)

Българският нападател Димитър Бербатов бе титуляр и игра 89 минути за Монако при победата на тима с 1:0 като гост срещу Байер (Леверкузен) в среща от Група "С" на Шампионската лига. 33-годишният благоевградчанин бе сменен в последните секунди от мощния Ласина Траоре. Бербатов имаше важно участие при гола на монегаските, който бе отбелязан от резервата Лукас Окампос в 72-ата минута.

"Аспирините" от Леверкузен остават на първо място в класирането в групата с 9 точки и са сигурен участник на 1/8-финал, докато Монако се изкачи на втората позиция, събирайки 8. Трети е Зенит със 7 точки, а на последното четвърто място се намира Бенфика с 4.

Байер (Леверкузен) бе много близо до гол в противниковата врата в 26-ата минута, когато халфът Ларс Бендер получи възможност да стреля от доста добра позиция, но топката се отби от напречната греда след неговия удар.

В 69-ата минута и Хакан Чълханоглу пропусна доста добра голова възможност за домакините и малко след това "аспирините" бяха тези, които получиха попадение във вратата си.

В 72- ата минута Бербатов навърза няколко играчи на Байер на десния фланг и подаде на Набил Дирар, който центрира остро и влезлият в игра две минути по-рано Лукас Окампос насочи топката в мрежата зад Бернд Лено.

Германският тим можеше да изравни резултата в 75-ата минута, но сериозен пропуск направи резервата Йосип Дръмич. Швейцарският нападател се озова в много изгодна позиция за гол, но стреля право в тялото на вратаря Даниел Субашич, а до края на срещата домакините не успяха да се доберат поне до равенство.

БАЙЕР (Л) - МОНАКО 0:1
0:1 Окампос (72)