Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Съдията помогна на Леверкузен да посече "козлите" (видео)

Байер (Леверкузен) разгроми с 5:1 Кьолн в среща от 13-ия кръг на германското първенство и се изравни с втория в класирането Волфсбург, който в неделя играе с Борусия (Мьонхенгладбах). За успеха на "БайАрена" обаче помогна и главния съдия Торстен Кинхьофер, който с две грешки оказа влияние върху резултата. Той беше основната причина домакините да не губят до 15-ата минута с 0:2 и да са с човек по-малко. Още в 4-ата минута вратарят на Байер Бернд Лено фаулира излезлия сам срещу него Матиас Леман и последва дузпа. Реферът обаче вдигна само жълт картон, макар халфът на Кьолн да беше зад последния в защитата. Потърпевшият Леман беше точен от бялата точка за 0:1. В 15-ата минута при аналогична ситуация Лено спъна Антони Уджа, но този път Кинхьофер прецени, че това не е дузпа, макар повторенията да показаха, че по-скоро греши. Ако тук арбитърът беше отсъдил втори наказателен удар, то той трябваше да изгони стража на Леверкузен.

След това домакините постепенно си стъпиха на краката и в 26-ата минута изравниха, след като Хакан Чалханоолу "бомбардира" вратаря на Кьолн Тимо Хорн и той не успя да хване топката, от което се възползва Карим Белараби - 1:1.

Участникът в Шампионската лига успя да осъществи обрата през второто полувреме с влизането на новия нападател Йосип Дръмич, отчел се с две попадения. Преди това обаче Чалханоолу завъртя третия си гол от фал за сезона в Бундеслигата след 61 минути игра. Дръмич довърши противника с две хубави изпълнения в 79-ата и 88-ата минути, а след това подаде на Белараби за петото попадение в последните секунди.

Големият тест за Леверкузен ще бъде след седмица при гостуването в Мюнхен на Байерн. "Козлите" пък вече имат три загуби в последните четири кръга и са само на 3 точки от изпадащите.