Манджукич герой за Атлетико (видео)

С гол на Марио Манджукич в края на първото полувреме Атлетико Мадрид победи Хетафе с 1:0 в столичното дерби от 9-ия кръг на Примера дивисион и се доближи само на 2 точки от водачите Барселона и Севиля. Хърватският таран се разписа отблизо след сериозно разбъркване в наказателното поле на домакините.

Манджукич беше замесен и в другата ключова ситуация в двубоя. В 56-ата минута той се сдърпа с бранителя на Хетафе Алексис Руано, който го удари през лицето и получи червен картон. Дори и с човек по-малко футболистите от мадридското предградие не се предадоха, но няколкото им удара към вратата на Атлетико бяха спасени от Мигел Анхел Моя, който до миналия сезон защитаваше цветовете на Хетафе.

Атлетико показа желание бързо да си осигури аванс и това можеше да стори Марио Суарес, но след пас на Манджукич халфът стреля покрай вратата. Домакините бяха пасивни в предни позиции, но пък се защитаваха добре и не допускаха футболистите на Диего Симеоне в близост до вратата на Висенте Гуаита.

Полувремето вървеше към нулево равенство, но тогава центриране от корнер затрудни домакините, шут на Арда Туран беше спасен, а при добавката Манджукич насочи топката в опразнената врата за 0:1.

След почивката Хетафе се активизира и Моя трябваше да спасява удари на Анхел Лафита и Серхио Ескудеро. В 57-ата минута Алексис Руано си изпусна нервите и удари Манджукич, за което беше изгонен. Малко след това Моя отново показа добър рефлекс и попречи на Лафита да изравни. В края солидната халфова линия на Атлетико уби темпото и тимът се сдоби с ценни три точки.

ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!