ЕВРО 2024: Сърбия 0:0 Англия

Сърбия отказа младежите на България във финала (галерия)

Младежкият национален отбор на България отстъпи на Сърбия във финалната среща на силния приятелски баскетболен турнир в Истанбул. Възпитаниците на Петко Делев загубиха от западните ни съседи със 70:87 в една от последните си проверки преди европейското първенство в Гърция, започващо на 8 юли.
Младежите завършиха втори на силния турнир в Истанбул
Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в което си поделиха по една четвърт, за да се оттеглят на почивка при минимален аванс за сърбите - 38:41.

Сърбия се откъсна напред през третата част, повеждайки за първи път с двуцифрена разлика, но силни финални минути и кош със сирената на Везенков отново доближиха нашите само на три точки - 59:62.

Заключителните 10 минути се превърнаха в истински кошмар за българите, които реализираха едва 11 точки срещу цели 25 за "плавите" и така отстъпиха със 70:87.
Александър Везенков отново се отличи, реализирайки 28 точки за България. Деян Карамфилов приключи с 12 точки, докато Крис Минков се включи добре от пейката с 8.

За победителите Никола Янкович вкара 19 точки, Никола Ребич - 16, а Огнен Ярамаз и Марко Теич се отчетоха с по 14 точки всеки.

На "лъвчетата" им предстоят още две контроли преди заминаването за остров Крит. В София те ще премерят сили с юношеския национален отбор, който също се готви за участие на европейско.