"Лъвчетата" отупаха Турция и са на финал в Истанбул

Младежкият национален отбор на България нокаутира домакините от Турция със 77:68 и се класира за финал на силния международен турнир "Тургут Атакол", който се провежда в Истанбул. В битката за златните медали "лъвчетата" ще премерят сили с познат съперник - Сърбия. Нашите вече веднъж се срещнаха с "плавите", отстъпвайки с 83:86 в груповата фаза на надпреварата преди няколко дни.

Възпитаниците на Петко Делев си изградиха аванс от 10 точки още през първата четвърт - 22:12, а след това бяха начело в резултата и през оставащите 30 минути. На почивката таблото в "Абди Ипекчи" показваше 36:27 в полза на българите, а след три части родните таланти водеха с 57:46. В заключителната четвърт до обрат не се стигна и България триумфира заслужено със 77:68.

Александър Везенков бе най-резултатен за победата със своите 22 точки, докато Николай Стоянов завърши с 16. Деян Карамфилов се отчете с 9, а Денислав Вутев и Крис Минков вкараха по 8.

Финалът е в неделя от 20.45 часа българско време.

България се готви за участие на ЕвроБаскет Дивизия А от 8 юли на гръцкия остров Крит.