България се събуди срещу Сърбия, но не стигна до победата (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха 4-та поредна загуба в Група В на Световната лига, след като отстъпиха на Сърбия с 2:3 (18:25, 21:25, 25:20, 25:22, 11:15) в "Арена Армеец" в София.
България се събуди срещу Сърбия, но не стигна до победата
Българските волейболисти играха слабо през първите две части, но след това коренно промениха изявите си и заслужено стигнаха до изравняване на резултата при 2:2 гейма. В тайбрека Сърбия поведе с 4:0 и не изпусна водачеството в резултата до края на гейма.

Камило Плачи заложи в стартовия състав на Добромир Димитров на поста разпределител, за сметка на Георги Братоев. Димитров бе притеснен през първите два гейма, но по-късно се разигра и показа отличен волейбол.

Втората среща между отборите на България и Сърбия започна с успех на "плавите", които дръпнаха с 5:2 в началото на мача, след като Неманя Петрич заби ас. Последва блокаут на Урош Ковачевич и 6:2 за Сърбия. Камило Плачи взе прекъсване за България. Цветан Соколов намали до 3:7. Първото техническо прекъсване в мача дойде при 8:3 за Сърбия. Виктор Йосифов направи 5:10 с атака през центъра. Единична блокада на Сречко Лисинац изведе Сърбия напред с 12:5. Троен български блок хвана атака на Александър Атанасийевич за 7:13. България намали до 10:15 след единичен блок на Николай Николов. Сърбия поведе с 16:10 при второто техническо прекъсване. Александър Атанасийевич поведе с 19:11 след атака на Александър Атанасийевич. Цветан Соколов намали до 12:20 с атака по диагонала от зона 2. Сърбите дръпнаха с 10 токи при 23:13. Камило Плачи взе второто си прекъсване в гейма.Николай Николов намали до 16:24, след силен сервис на Тодор Скримов. Успешна атака на Тодор Алексиев спаси 3-ти поред геймбол 17:24. Игор Колакович взе прекъсване за Сърбия. Николай Николов заби единичен блок и България записа 4-та поредна точка за 18:24. Сречко Лисинац заби последната точка в първия гейм за 25:18 за Сърбия.

Волейболистите на Сърбия поведоха с 6:4 в началото на втората част. Александър Атанасийевич направи 7:5. Атака в аут на Цветан Соколов изведе "плавите" напред при първото техническо прекъсване с 8:5. Сърбия поведе с 11:7 след странно решение на главния съдия на спорна ситуация. България намали до 10:13 след блок на Виктор Йосифов. Венелин Кадънков намали до 12:15. Тодор Алексиев постигна втора поредна точка 13:15. Тодор Скримов заби ас за 14:15. Александър Атанасийевич направи 16:14 за Сърбия при второто техническо прекъсване. Сърбия поведе с 20:15 след ас на Урош Ковачевич. Тодор Алексиев намали до 16:20. Последва ас на Добромир Димитров 17:20. Неманя Петрич направи 21:17 за "Репрезентацията". Тодор Скримов направи 18:21 след пайп. Грешка на Атанасийевич в атака направи 19:21. Сърбия поведе с 22:19 след блокаут на Урош Ковачевич. Камило Плачи взе прекъсване за България. Тодор Скримов намали до 20:22 с атака по правата от зона 4. Валентин Братоев би сервис в аут - 20:23. Венелин Кадънков би сервис в мрежата за 21:24. Сърбия затвори втората част с 25:21.

България поведе с 3:1 в началото на третата част, след две поредни блокади на Николай Николов. България поведе с 5:2 след силен сервис на Ники Николов. Атака през центъра на Виктор Йосифов и 6:3. Единичен блок на Цветан Соколов и 7:3. България поведе с 8:3 при първото техническо прекъсване, след атака в аут на Атанасийевич. Троен български блок предизвика грешка на Атанасийевич и 10:6. Марко Подрасчанин намали до 11:13 с атака през центъра. Тодор Скримов удари антената при атака и 13:12. Камило Плачи взе прекъсване за България. Цветан Соколов хвана на блок Урош Ковачевич - 14:12. Блок на Тодор Скримов срещу атака на Александър Атанасийевич 15:12. Страхотен блок на Виктор Йосифов донесе 16:12 за България при второто техническо прекъсване.

България - Сърбия 1:2

България поведе с 4:1 в началото на третата част. "Плавите" записаха 4 поредни точки, поведоха с 5:4 и Камило Плачи взе прекъсване за България. Блокаут на Александър Атанасийевич и 6:4 за Сърбия. България изравни при 6:6 след ас на Николай Николов. Страхотен блокаут на Тодор Скримов и 7:6. България поведе с 8:7 след блокаут на Цветан Соколов. Сърбия изравни при 9:9 след атакана Александър Атанасийевич. Тодор Алексиев се справи с двойната блокада за 10:9. Ас на Виктор Йосифов и 11:9. Марко Ивович атакува в аут и България поведе с 13:11. Сърбия изравни при 13:13, но Атанасийевич сгреши сервис за 14:13. Атанасийевич успя да изравни с атака срещу троен блок 14:14. Цветан Соколов изведе България напред с 15:14 с мощна атака по правата от зона 2. Урош Ковачевич изравни при 15:15. Сервис в аут на Марко Подрасчанин и България поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Отлична комбинация Димитров - Николов доведе до 18:16. Игор Колакович взе прекъсване за Сърбия. България поведе с 19:17. България задържа преднината от 2 точки след сервис в аут на Атанасийевич 21:19. Марко Подрасчанин би сервис в аут - 23:21. България стигна до геймбол при 24:22, след като Никола Йовович би сервис в мрежата. Игор Колакович взе прекъсване за Сърбия. Александър Атанасийевич атакува в аут и 25:22 за България.

Сърбия поведе с 3:0 в началото на тайбрека. Камило Плачи веднага взе прекъсване за България. "Плавите" поведоха с 4:0. Цветан Соколов намали до 1:4. Марко Ивович атакува на блокадата за 5:1. Александър Атанасийевич направи 6:1 след пас на Урош Ковачевич. Камило Плачи взе второто за България в тайбрека. Нова бомбена атака на Атанасийевич - 7:1. Блокада на Виктор Йосифов направи резултата 3:7. Сърбия поведе с 8:3 при смяната на полетата. Тодор Скримов намали до 4:8, след като разкъса тройната сръбска блокада. България намали при 5:9 след бързо върната топка от Тодор Скримов. Блок на Сречко Лисинац и 11:5 за Сърбия. Ас на Виктор Йосифов донесе 7:11. Игор Колакович взе прекъсване. Сърбия стигна до мачбол след атака на Неманя Петрич при 14:7. Добромир Димитров заби ас и спаси трети мачбол 10:14. Игор Колакович взе прекъсване. Нов ас на Добромир Димитров и 11:14. Атака на Сречко Лисинац през центъра донесе победа на Сърбия в тайбрека с 15:11 и в мача с 3:2 гейма.

Цветан Соколов стана най-резултатен за България с 23 точки (4 блока), а Тодор Скримов добави 16 точки (2 аса, 2 блока). Тодор Алексиев записа 14 точки (2 блока), а Николай Николов се отлич с 11 точки (3 аса, 3 блока).
Александър Атанасийевич заби 20 точки (1 ас, 2 блока) за Сърбия, а резервата Марко Ивович добави още 13 точки (1 ас, 1 блок). Урош Ковачевич записа 11 точки (1 ас, 1 блок), а Неманя Петрич и Марко Подрасчанин добавиха по 10 точки.

БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 2:3 (18:25, 21:25, 25:20, 25:22, 11:15)