Ривър Плейт покори "Бомбонера" с фантастични голове (видео+галерия)

Суперкласико № 246 е за Ривър Плейт. "Милионерите" надиграха Бока Хуниорс и спечелиха голямото дерби на Аржентина пред препълнените трибуните на "Бомбонера". Тимът на Марсело Гаярдо постигна успех с 2:0 при визитата си на вечния съперник от 6-ия кръг на местната Суперлига. Това стана след два страхотни гола на Пити Мартинес (15) и Игнасио Скосо (69). Така "червено-белите" се изравниха с шампионите в класирането, като двата тима делят четвъртата позиция с актив от 10 точки. Лидерът Атлетико Тукуман има 14 точки, но тази победа дава голямо самочувствие и предимство на рекордьора по титли на Аржентина.

Подобно на финала за Суперкупата на страната през март, Ривър спечели с 2:0, а Мартинес (18) и Скоко (70) вкараха головете, като и тогава плеймейкърът се разписа в началото, а ветеранът в средата на второто полувреме.

от 2015 година, когато надви противника с 2:0

. Интересното е, че "генуезците" спечелиха последните си две гостувания на "Монументал" през 2016 г., (

4:2

) и 2017 година (

2:1

), но на "Бомбонера" вече три поредни мача не успяват да се справят с Ривър за първенството,

а с прекратената среща за Копа Либертадорес през май 2015 г

., стават общо четири двубоя.

Най-важната среща на Аржентина раздели през деня за пореден път Буенос Айрес на две. Предвид това, че гостуващите отбори не могат да разчитат на подкрепата на своите фенове в първенството, хиляди се стекоха пред "Монументал", за да надъхат и изпратят автобуса на "милионерите" към квартал "Ла Бока".

Сензационно там представителите на ръководството на Ривър Плейт се бяха постарали играчите им да се чувстват у дома си, като всичките стени в цялата съблекалня на тима на стадион "Алберто Хосе Армандо" бяха с плакати и знамена в "червено-бяло".

Феновете на домакините обаче бяха на трибуните в "Ла 12" няколко часа преди мача, създавайки отново феноменална атмосфера. Интересното е, че агитката на "генуезците" е точно над съблекалнята на гостите на митичния стадион.

Двата тима влязоха в настроение в сблъсъка, след като през седмицата записаха добри резултати в първите мачове от четвъртфиналите на Копа Либертадорес.

Бока Хуниорс надви с 2:0

Крузейро,

а Ривър записа 0:0 в гостуването

на Индепендиенте, като двата отбора са с големи шансове, за да се класират сред четирите най-добри отбори в Южна Америка.

Бока беше в серия от пет поредни победи във всички турнири, докато Ривър

след четирите равенства в първите четири кръга

от първенство,

миналата седмица се отпуши и записа първи успех

.

80 Ривър разплака Бока на Бомобонера в Суперкласико

Гийермо Скелото реши да заложи в предни позиции на капитана в този мач Карлос Тевес, Дарио Бенедето и Кристиан Павон в атака. Идолът на феновете

Карлитос донесе историческата победа с 4:2 над "милионерите" през декември 2016 година

, докато Павон беше

сред голмайсторите в последния успех на "Бомбонера"

, само Бенедето чакаше първи гол срещу вечния съперник.

Марсело Гаярдо обаче беше подготвил много добре срещата, като пусна в атака Гонсало Мартинес, Рафаел Боре и Лукас Прато.

Първият удар беше на Бенедето, но Франко Армани изби в ъглов удар. Бока имаше по-голямо самочувствие на терена, но в 15-ата минута Мартинес шокира трибуните. Новият национал на Аржентина препарира резервния вратар Роси с уникално воле от 13 метра. Това беше втори пореден такъв гол на десетката, който се разписа от индентична ситуация в същата минута и на същата врата

при последния успех в дома на Бока през 2017 година

.

Малко по-късно той обаче се контузи и беше заменен от колумбийския национал Кинтеро. Бока натисна, но Хара и Бенедето не успяха да преодолеят Армани, а най-чистото положение беше пропиляно от Тевес, който е далеч от най-добрата си форма, в 30-ата минута.

Домакините също трябваше да правят принудителна смяна, като на мястото на Хара влезе Кардона, а само две минути по-късно му беше спестен червен картон, след като удари с лакът Перес в лицето.

Втората част започна с мощен натиск на шампионите, които искаха да върнат гола пасив. Още в 47-ата минута Бенедето искаше дузпа за фаул срещу него, десет секунди по-късно Тевес също поиска дузпа, тъй като негов удар се отби в ръката на Понсио. В 55-ата минута Павон също пожела 11-метров наказателен удар за нарушение срещу него, но и трите пъти съдията остана безмълвен. Бенедето пробва да се разпише със странична ножица, пращайки топката над вратата.

Публиката подкрепяше играчите на Скелото, който смени Тевес със Сарате, а тимът му натискаше, но в 69-ата минута Скоко препарира Роси за 0:2. Влезлият пет минути по-рано нападател изстреля истински снаряд под агитката на "синьо-жълтите", който се удари първо в горната, а след това и в страничната греда и опъна мрежата на Бока.

Голът шокира буквално "генуезците", които стигнаха до ситуация Сарате да псува брутално съотборника си Кардона. Все пак в края Франко Армани отново

показа феноменалната си форма

, като със страхотно спасяване спаси изстрел с глава на Мас, а последните секунди гредата спря Бока. Този път удар с глава нанесе Искердос.

Така Ривър постигна 23-и успех в дома на Бока, докато домакините загубиха своето домакинство №90 на срещу вечния съперник. Бока има 43 победи в тези мачове, а равенствата останаха 24.

Шампионите имат предимство и в общите сблъсъци на Суперкласико, като с 88 победи водят с шест пред "милионерите", които записаха 81-ата си победа, а равенствата са 77.

Играчите на Скелото вече имат две загуби в шампионата, след като скоро слязоха от върха след 617 дни на първо място

. Тимът на Гаярдо пък няма поражение, а в последните два мача вкара шест гола и изглежда, че проблемът в атака е решен. Отборът имаше едва един гол в първите си четири мача в шампионата.

Бока приема Колон в следващия кръг, докато Ривър отново гостува, но този път на Ланус, който лиши гранда преди година от участие на финал в Копа Либертадорес.

Именно триумф в най-престижния клубен турнир на Южна Америка е мечтата и целта на двата аржентински колоса, които имат шанс да се срещнат само на финал, ако стигнат до него