Ривър и Сан Лоренцо отново останаха без победи в Аржентина

Аржентинският гранд Ривър Плейт продължава да няма победа в местната Суперлига. "Милионерите" стигнаха до равенството 1:1 в гостуването си на Сан Лоренцо в мач от 4-ия кръг на първенството. Това е четвърто поредно равенство на "червено-белите", които през седмицата се класираха на четвъртфинал за Копа Либертадорес. Интересното е, че "Eл Циклон" също остана без успех, като също записа четвърто поредно равенство в тази кампания.

Двата отбора имаха много възможности за гол, а веднъж и съдията помогна на Ривър, като не отсъди дузпа за Сан Лоренцо. Тимът на Марсело Гаярдо, който нямаше гол в шампионата през първите три кръга, поведе с гол на колумбийския халф Хуан Кинтеро в 40-ата минута. Халфът беше точен след самостоятелна акция.

Капитанът Николас Бланди изравни с глава за домакините в 76-ата минута, а Николас Раниеро от Сан Лоренцо получи червен картон в 88-ата минута. Въпреки това Ривър отново не спечели три точки.

"Милионерите" имат четири точки, като заемат 16-то място. Съставът от квартал "Боедо" също има 4 точки, но заема 14-то място, тъй като е отбелязал шест попадения.

Новият лидер се казва Расинг, който свали от първото място Росарио Сентрал. "Небесносините" от Авелянеда надвиха с 2:0 в прекия двубой на стадион "Хуан Доминго Перон", като вече имат 10 точки, докато тимът от Росарио остана с 9.