Вход / Регистрирай се

Пет клуба жалят вписването на новата управа на БНФК

Пет клуба жалят вписването на новата управа на БНФК

Пет клуба обжалават вписването на новия Управителен съвет на Българската Национална Федерация Карате, на президента на БНФК Николай Цанев и на вицепрезидента на централата Димитър Спасов, избрани с 62 гласа „За“, нито един „Против“ или „Въздържал се“ по време на Общото събрание на БНФК на 18 юли.

Клубовете, които са подали искова молба до Софийски градски съд (по чието разпореждане беше свикано Общото събрание) са „Клуб по източни изкуства ВАДО-РЮ“, представляван от Георги Ривов, „Карате клуб-АРЕС-Кърджали“, представляван от Пенчо Стоянов, „Спортен клуб БУДО“, представляван от Добромир Иванов, „Спортен клуб ДАРИС“, представляван от Борислав Иванов и „Спортен клуб „РОНИН 11“, представляван от Илиян Мечков.

Любопитно е, че нито един от клубовете-жалбоподатели не участва чрез свой представител или пълномощник в Общото събрание на 18.07.2025 г., като единствено Георги Ривов присъства, но не се регистрира за участие в събранието.

Следвай ни:

Още от Бойни спортове

Виж всички