Бившият пилот във Формула 1 и настоящ тв анализатор Ралф Шумахер обясни, че вече бившият шеф на Ред Бул Кристиан Хорнър е имал “мерен списък с медии”, с които не разговаря. И съответно, това може да се отрази и на комуникацията на съответната медия с целия тим и с пилотите.
“Хорнър не понася критики - обясни Ралф. - Без значение откъде идват те, затова и Sky Sports Германия или само аз, сме в така наречения черен списък с медии, той не говори с нас или с мен. Има такъв списък. Това, разбира се, не е сериозно, тъй като човек, който е постигнал толкова много във Формула 1, трябва да може да обсъжда работата си пред тв камерата. Но знаете, че с Хорнър се работи трудно и той се провали в това да задържи екипа на Ред Бул заедно.”
Патрезе: Без Макс, Ред Бул ще е на нивото на Цунода
Преди време Хорнър беше начело на различни бойкоти на Ред Бул, насочени срещу различни медии, когато той или Макс Верстапен не бяха доволни от един или друг коментар, насочен по техен адрес.
Ралф Шумахер не пожела да навлезе в подробности относно отношенията на Хорнър с медиите, но от този уикенд на “Спа” ще е интересно да се види на каква политика ще заложи наследникът на британеца начело на тима - Лоран Мекис.
В Заубер изненадаха и себе си в битката с Ред Бул
Снимки: Gettyimages