Макс: Още в началото разбрах, че квалификацията ще е трудна за нас

Световният шампион Макс Верстапен остана пети в квалификацията за Гран При на Монако днес, но ще стартира 4-и, след като Люис Хамилтън беше наказан. Британецът беше санкциониран за това, че задържа Макс в първата част на квалификацията.

„Още в началото на първата част разбрах, че квалификацията ще е трудна за нас – призна Макс. – Изоставахме доста във втория сектор, във всички бавни завои, където механичното сцепление е важно, там където има неравности, където трябва да се атакуват бордюрите… там губим най-много и така и не успяхме да подобрим кой знае колко представянето си.“

Хамилтън наказан с три места на старта за утре
Хамилтън наказан с три места на старта за утре

Макс подчерта, че не става въпрос за проблем или грешка в настройките, а по-скоро за слабост, заложена в RB21.

„Мисля, че това е слабост на колата ни. Ние не се представяме добре в бавните завои и днес това отново ясно се видя“, допълни Макс.

Ландо Норис разби мечтите на Леклер за четвърти полпозишън в Монако
Ландо Норис разби мечтите на Леклер за четвърти полпозишън в Монако
Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Още от Моторни спортове

Виж всички