Футболистът на Барселона Ерик Гарсия отправи критики към съдията Шимон Марчиняк, който ръководи срещата на каталунците от полуфиналите на Шампионската лига срешу тима на Интер, в която испанският грандът от Испания загуби с 3:4
"Футболът беше много жесток към нас. Отново изостанахме с два гола. Нашият отбор обаче има невероятен характер“, каза Гарсия.
)
Интер ще играе за четвърта титла на Европа след нов шедьовър срещу Барселона
Играчът далече не е единственият, който се оплака от съдийството, като медиите в Испания гръмнаха с материали по случая.
)
Медиите в Каталуния обвиняват съдията
“Не знам какво не е наред с този стадион (б. р. - “Джузепе Меаца”). Бил съм тук три пъти. Първо едно, после друго, после външни фактори - всичко не вървеше по план. Всички знаем какво се случи с онзи съдия последния път, когато бяхме тук”, каза още Гарсия.
Наставникът на Барселона - Ханзи Флик, също бе сред хората, които критикуваха 44-годишният полски рефер.
,fit(478:270))
Флик: Не искам да говоря за съдията, казах му каквото трябваше да му кажа
“Футболът е свързан със случайни грешки. През второто полувреме бяхме много по-добри. Показахме какъв отбор сме. Интер се представи много добре в продълженията и беше трудно“, завърши Гарсия.
Критиките към наряда на Марчиняк дойдоха още с оповестяването му, тъй като в социалните мрежи се появиха кадри, на които се вижда как в съдийската съблекалня след воден от него мач присъстват артикули, брандирани с клубната емблема на големия враг на Барселона - Реал Мадрид.
Така тепърва предстои да се разбере дали дискусионните ситуации са плод на изострените реакции от страна на каталунците или или последните действително има за какво да се притесняват.