От Астън Мартин пак отрекоха за Верстапен

За втори път в рамките на последните месеци от Астън Мартин отрекоха, че се опитват да привлекат световния шампион във Формула 1 Макс Верстапен.

По-рано тази година се появи информация, че от Астън Мартин са предложили 1 милиард лири за 5-годишен договор на Макс и дори това е било презентирано пред потенциални спонсори, които да участват в набирането на сумата.

Алонсо не смята Верстапен за заплаха за мястото си в Астън Мартин
Алонсо не смята Верстапен за заплаха за мястото си в Астън Мартин

Сега пък слуховете са за нова сделка, вече за 3 сезона, на стойност 264 милиона евро или по над 85 милиона евро на година. Но от Астън Мартин отново реагираха отрицателно, като този път опровержението дойде доста по-бързо.

„Напълно нормално е, когато в пресата се спекулира относно пазара на пилоти, но ние разполагаме със страхотни пилоти – заяви представител на тима в Джеда. – Нашите пилоти имат договори за сезон 2026 и следващите години.

Пиер Гасли изненадващо оглави класирането в първата тренировка в Джеда
Пиер Гасли изненадващо оглави класирането в първата тренировка в Джеда

„Сега тимът работи по това да осигури конкурентни автомобили на нашите пилоти, когато това се случва и двамата показват великолепни резултати.“

В началото на уикенда в Джеда Фернандо Алонсо също коментира темата и даде да се разбере, че няма нищо против да се състезава заедно с Макс в един отбор, но изрази силно съмнение, че това ще се случи.

Има ли истина в сделката за 1 милиард лири за Верстапен?
Има ли истина в сделката за 1 милиард лири за Верстапен?
Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Още от Моторни спортове

Виж всички