Марк Маркес разкри, че е останал много изненадан от факта, че се бори за победата в Гран При на Катар не с Педро Акоста, а с Маверик Винялес, който беше най-бързият пилот с мотог на КТМ под прожекторите на „Лусайл“ тази вечер.
)
Маркес спечели играта на нерви с Винялес за трета победа през сезона в MotoGP
Пилотът на Tech3 КТМ беше изненадващ претендент за победата в Катар, но в крайна сметка завърши втори, след като нямаше отговор за скоростта на Маркес в заключителните етапи на надпреварата. Шесткратният световен шампион заяви, че е подходил тактично към състезанието и умишлено не е натискал в началото, за да съхрани по-голям ресурс в предната си гуми за края, което в крайна сметка се отплати.
„Преди състезанието казах, че ще трябва да внимавам с предната гума. Затова в началото бях по-спокоен. Морбидели започна да се откъсва, но аз предвидих, че той няма да е бърз във втората половина, знаейки и какво се случи вчера.
„Но когато Пеко ме изпревари аз си казах, че състезанието започва, тогава започнах да натискам. Бях много изненадан, когато Маверик ме изпревари. В началото си помислих, че това е Акоста, защото обикновено той е най-бързият КТМ, но когато видях, че е Маверик, бях много изненадан, той беше много бърз.
„В края имах нужния аванс, тези две-три десети. Да спечеля в Катар е невероятно“, заяви Маркес.
Кой е първият световен шампион във Формула 1?
Джузепе “Нино” Фарина
Хаун Мануел Фанджо
Алберто Аскари
Джим Кларк
Снимки: Imago