Вход / Регистрирай се

Михаел Шумахер подписа каска, която ще бъде продадена за благотворителност

Михаел Шумахер подписа каска, която ще бъде продадена за благотворителност

Михаел Шумахер е подписал каска за благотворителен търг за събиране на средства за деменция, иницииран на Джаки Стюърт. Седемкратният световен шампион е написал инициалите си с помощта на съпругата си Корина, според вестник "Дейли Мейл".

Артефактът ще бъде пуснат на търг за събиране на средства за благотворителната кауза, като трикратният световен шампион Стюърт е започнал кампанията, след като съпругата му Хелън страда от болестта.

Каската беше показана преди Гран При на Бахрейн във Формула 1. Тя е подписана от всички 20 все още живи световни шампиони във Формула 1, а Стюарт я използва по време на демонстративната обиколка с болида на Тиръл от 1973 година, с който шотландецът печели своята трета и последна световна титла.

Шумахер пострада при инцидент на ски във Френските Алпи през декември 2013, като удари главата си в скала и получи почти фатална травма. Оттогава 56-годишният германски пилот е държан далеч от обществото, като само шепа хора, близки до семейството, имат правото да го посещават в семейното имение в близост до Женевското езеро в Швейцария, където той продължава да получава постоянно медицински грижи.

Михаел Шумахер стана дядо за първи път
Михаел Шумахер стана дядо за първи път

"Чудесно е, че Михаел е подписал каската за този случай - болест, за която няма лечение. Неговата съпруга му е помогнала", коментира Стюърт.

Програма на уикенда за Гран При на Бахрейн във Формула 1
Програма на уикенда за Гран При на Бахрейн във Формула 1
Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Още от Моторни спортове

Виж всички