Росица Денчева с успехи на сингъл и на двойки в Ираклион

Росица Денчева с успехи на сингъл и на двойки в Ираклион

Росица Денчева се класира за втория кръг на сингъл и за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 6 българка надделя над Хибах Шейх (САЩ) с 6:2, 6:3 за 78 минути.

18-годишната Денчева реализира четири пробива в първия сет, а във втората част навакса ранен брейк пасив и стигна до обрат, за да триумфира. Следващата съперничка на тийнейджърката ще бъде испанката Ноелия Боусо Саноти.

Българката записа шеста поредна победа във веригата на Международната федерация по тенис ITF, след като преди малко повече от седмица спечели друг турнир от същия ранг в Ираклион, записвайки първа титла в кариерата си.

Денчева достигна и до четвъртфиналите в надпреварата на двойки. Тя и германката Франциска Шедат победиха украинките Даря Дятлова и Катерина Дятлова с 6:4, 6:1 за 65 минути. Следващите им съпернички ще бъдат вторите поставени Ивана Шебестова (Чехия) и Ева Мари Ворачек (Германия).В схемата при дуетите участва и друга българка - Беатрис Спасова. В тандем със София Нагорная (Израел) двете загубиха в първия кръг от Мила Машич (Сърбия) и Хибах Шейх (САЩ) с 5:7, 6:7(3).

В турнира на сингъл Юлия Стаматова пък ще играе утре в първия кръг срещу номер 5 Димитра Павлу (Гърция).

Следвай ни:

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.

Още от Тенис

Виж всички