Ръководителят на грузинската футболна федерация Леван Кобиашвили заяви, че националният отбор може да бъде санкциониран от УЕФА заради инцидента след мача с Армения (6:1) в Лигата на нациите. Мачът между двата отбора се състоя на 23 март в Тбилиси. След края феновете на грузинския национален отбор хвърлиха пластмасови бутилки по трибуната на противника.
,fit(478:270))
Грузия отнесе Армения и запази мястото си
„Подобни действия вредят на футбола и накърняват международния имидж на страната ни. Посоченият инцидент вероятно ще стане причина за санкции от страна на УЕФА, а нашият национален отбор и грузинските футболни фенове ще пострадат съответно“, написа Кобиашвили в социалните мрежи.
Грузия победи Армения с общ резултат от два мача (9:1) и запази мястото си в Лига Б на Лигата на нациите. Отборът на Армения ще изпадне в дивизия С.
Снимки: Gettyimages