5000 евро глоба ще плати тимът на Рейсинг Булс заради опасната ситуация в хода на квалификацията за Гран При на Китай, при която Исак Хаджар се озова опасно близо до Макс Верстапен при излизането си от бокса.
Французинът пресече пътя на световния шампион, точно преди началото на вторите бързи обиколки, но Верстапен успя да избегне удара, като след това от онборд камерата му се видя, че клати недоволно глава.
,fit(478:270))
Този път нямаше кой да спре Оскар Пиастри за първия му полпозишън във Формула 1
Верстапен завърши 4-и в квалификацията в Шанхай, а Хаджар, за когото това е втори старт за RB във Формула 1, се класира 7-и, пред съотборника си Юки Цунода, който остана девети.
,fit(478:270))
Верстапен: Мога да спечеля само, ако колите пред мен отпаднат
Решението на стюардите да бъде наложена глоба на втория отбор на Ред Бул позволи на Хаджар да запази седмото си място на стартовата решетка, което е най-доброто решение за тима и пилота.
,fit(478:270))
Доктор Марко не изключи Лоусън да бъде сменен
Кой е първият световен шампион във Формула 1?
Джузепе “Нино” Фарина
Хаун Мануел Фанджо
Алберто Аскари
Джим Кларк
Снимки: Gettyimages