Бетис остави Атлетико Мадрид на 10 точки от върха

Още на този етап от сезона Атлетико Мадрид като че ли се сбогува с шансовете да се бори за титлата в Ла Лига, макар чак сега да допусна първата си загуба. В мач от 11-ия кръг тимът на Диего Симеоне отстъпи с 0:1 на Бетис като гост и вече е на 10 точки от лидера Барселона.

Ранен автогол на Хосе Мария Хименес в 4-тата минута се оказа единственият случай, в който топката се озова в мрежата според правилата.

Като цяло Бетис надигра столичани и заслужаваше да вкара още поне веднъж. Футболистите от Севиля удариха и две греди, направиха редица пропуски, а освен това получиха дузпа и вкараха едно попадение, които обаче бяха отменени от ВАР.

С напредване на времето Атлетико все пак стана по-опасен, но влезлият като смяна нападател Анхел Кореа имаше нещастието също да удари две греди, както и да пропусне един голям шанс в 86-ата минута.

“Рохибланкос” са със само един успех в последните си шест двубоя във всички турнири, а Бетис вече е на 2 точки зад тях в първенството.