Унион и Айнтрахт си размениха по едно полувреме

Отборите на Унион (Берлин) и Айнтрахт (Франкфурт) завършиха при 1:1 в интересен сблъсък от 8-ия кръг на Бундеслигата. И двата тима са част от топ 6 и с играта си оправдаха добрите думи за тях от началото на сезона.

“Орлите” доминираха през първата част, в която обаче стигнаха само до един гол, макар да имаха възможности и за други. Вкара го Марио Гьотце още в 14-тата минута.

След паузата ролите се размениха и домакините натиснаха. Те стигнаха до изравняването в 66-ата чрез Бенедикт Холербах, като първоначално попадението не беше зачетено заради засада, но от ВАР изчислиха, че такава не е имало.

“Железните” от Унион можеха и да спечелят, но ВАР са намеси и в техен ущърб. Това се случи в първата минута на добавеното време, когато Тим Скарке заби топката в мрежата. След дълго преразглеждане съдиите от стаичката видяха засада при акцията, заради което голът не беше признат.

Особено изявено беше предимството на столичани в последния четвърт час, след като в 77-ата минута Артур Теате от Айнтрахт беше изгонен за втори жълт картон.