Карлос Сайнц се оказа недостижим в квалификацията в Мексико

Карлос Сайнц с Ферари спечели квалификацията за Гран При на Мексико Сити с две феноменални обиколки в третата част на сесията, които му осигуриха шестия полпозишън в кариерата му във Формула 1. Карлос стана единственият пилот, който успя да слезе под 1.16 минути за обиколка при втория си опит и изпревари с 0,225 секунди световния шампион Макс Верстапен с Ред Бул.

Първата бърза обиколка на Макс в третата част беше изтрита заради неспазване на ограниченията на трасето на завой №2, но в последния си опит той успя да си осигури място на първа редица.

Пилотите на Макларън окупираха челото в последната тренировка в Мексико

Зад него останаха Ландо Норис с Макларън и Шарл Леклер с другата кола на Ферари като пилотът от Монако може би беше този, който допусна най-много грешки в последната си обиколка от пилотите в топ 4.

Макларън използва четвърта версия на пода на MCL38 в Мексико

На трета редица се наредиха двамата пилоти на Мерцедес Джордж Ръсел и Люис Хамилтън, а топ 10 допълниха Кевин Магнусен с Хаас, Пиер Гасли с Алпин, Алекс Албон с Уилямс и Нико Хюлкенберг с другата кола на Хаас.

Сайнц: Ще сме бързи навсякъде, не и в Катар

Неприятната изненада в квалификацията се оказа отпадането още в първата част на Оскар Пиастри с Макларън, който беше най-бърз в третата свободна тренировка и Серхио Перес с Ред Бул, който кара пред родна публика. Пиастри обясни загубата на 1 секунда с излизането си върху бордюра на завой №12, а при Перес проблемите със спирачките не му позволиха да спечели време в бавните завои, където всички останали бяха по-бързи от него.

Гран При на Мексико Сити стартира утре в 22:00 часа българско време, а старт №20 за сезона във Формула 1 ще може да проследите на живо на Sportal.bg.