Лил покоси Ланс с два гола в добавеното време

Лил постигна изстрадана победа с 2:0 в гостуването си на Ланс от 9-ия кръг на Лига 1. "Песовете" триумфираха на стадион "Феликс Болаер" с два гола дълбоко в добавеното време, дело на Джонатан Дейвид в 98-ата и Мохамед Байо в 101-вата минута.

Двата тима изиграха оспорван, но и доста нервен мач с положения и пред двете врати.

Драмата обаче настъпи в добавеното време. Първо в 94-тата минута Лил получи доста спорна дузпа след за игра с ръка на Кевин Дансо след сблъсък с Мохамед Байо в наказателното поле, а Джонатан Дейвид реализира от бялата точка за 0:1.

След това в 101-вата минута Лил довърши съперника с втори гол, дело на Мохамед Байо, който завърши брилянтна контраатака за 0:2.

С този успех Лил събра актив от 17 точки и се изравни с днешния си съперник, като "песовете" вече са на 4-тото място във временното класиране, а Ланс е на 5-ата позиция.