Удинезе сломи десетима от Каляри

Удинезе се върна в топ 4 в класирането на Серия "А", след като победи с 2:0 гостуващия Каляри. Лоренцо Лука (38') и Кийнън Дейвис (78') отбелязаха головете за "фриуланите", а Каляри трябваше да играе в намален състав повече от час заради червения картон на Антоан Макумбу.

Тимът от Сардиния завърши двубоя без точен удар и прекъсна серията си от три мача без загуба. "Рособлу" заема 15-а позиция в подреждането с 9 точки.

Макумбу вече имаше жълт картон, когато задържа преодолелия го Мартин Пайеро и съдията Джанлука Манджанело го прати под душовете. До почивката Удинезе успя да поведе с гол на Лука. Нападателят на домакините беше точен с глава след ювелирно центриране на Хасан Камара.

Любопитен факт е, че от началото на сезона Удинезе има най-много попадения с глава от всички отбори в петте водещи първенства на Стария континент.

През втората част съставът на Коста Руняич изцяло контролираше случващото се на терена, но дълго време не съумяваше да реши нещата в своя полза с втори гол. Четвърт час преди края Йеспер Карлстрьом изведе Кийнън Дейвис и той се разписа с плътен шут под напречната греда.

С победата Удинезе измести от четвъртото място Милан, след като преди няколко дни загуби с 0:1 визитата си на "росонерите".