Реал Сосиедад се справи с гостуването си на Макаби в Сърбия

Реал Сосиедад спечели първата си победа в тазгодишното издание на Лига Европа, след като надделя с 2:0 в гостуването си на Макаби (Тел Авив). Попаденията паднаха в двете полувремена и бяха дело на Йон Пачеко (19’ и Серхио Гомес(64’). Почетният гол за домакините бе дело на Дор Тургеман (82’). Те завършиха с човек по-малко след втори жълт и съответно червен картон на Ошер Давида (88’). Срещата бе играна на стадиона на “Партизан” в Белград поради военните действия, които води Израел в последната година.

Баските откриха резултата в 19-ата минута след корнер, изпълнен от Брийс Мендес, което бе засечено от Пачеко в мрежата. Това допълнително успокои гостите, а двата отбора не достигаха до по-сериозни ситуации. Испанският тим вкара ново попадение след час игра чрез Омар Садик, но то бе отменено след преглед с ВАР. Все пак вторият гол стана факт само няколко минути по-късно, когато Серхио Гомес засече центриране отдясно. Дор Тургеман намали изоставането на своя тим в 82-ата минута, но силите на Макаби (Тел Авив) не стигнаха до нещо повече. С този успех Реал Сосиедад се изкачи до 15-ото място в класирането с победа, равенство и загуба. Символичните домакини от Израел пък имат три поредни поражения.