Гледайте всички мачове и голове от шампионската лига тук

РБ Лайпциг 0:1 Ливърпул, греда на Мак Алистър

Лидерът във временното класиране на Премиър лийг Ливърпул гостува на РБ Лайпциг, който заема второ място в Бундеслигата само заради по-лошата си голова разлика от Байерн (Мюнхен). Резултатът на "Ред Бул Арена" е 0:1 след гол на Дарвин Нунес в 27-ата минута. "Червените бикове" започнаха лошо участието си в новия формат на Шампионската лига, след като загубиха първите си два мача от Атлетико Мадрид и Ювентус, въпреки че и в двете срещи повеждаха в резултата. Ливърпул пък е с пълен актив след две победи над Милан и Болоня. Двубоят е интересен и заради факта, че бившият мениджър на Ливърпул Юрген Клоп съвсем скоро ще започне работа като директор в Ред Бул. Неговият наследник на "Анфийлд" Арне Слот обаче стартира повече от добре и записа 10 победи в първите си 11 мача начело на отбора.

Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Нидерландецът е направил три промени в сравнение с мача с Челси през уикенда. Дарвин Нунес започва на върха на атаката за сметка на контузения Диого Жота. Алексис Мак Алистър се завръща в халфовата линия, като мястото си отстъпва Къртис Джоунс, който бе играч на мача преди няколко дни. Коста Цимикас започва отляво на отбраната вместо Анди Робъртсън. Доминик Собослай и Ибрахима Конате са титуляри срещу бившия си тим.

Марко Розе е предприел само една корекция в своя състав с сравнение с победата над Майнц. Бенямин Хенрикс заменя Лукас Клостерман като един от триото в центъра на защитата.

Началото бе равностойно, но все пак домакините атакуваха малко по-опасно. Келъхър спаси удари на Шешко и Айдара, а в 19-ата минута стражът на гостите излезе напред, за да изчисти с глава едно дълго подаване. Шешко овладя топката и веднага потърси изстрел от над 30 метра, докато Келъхър се връщаше към вратата си. Топката обаче премина встрани от целта.

В 26-ата минута Нуса, Симонс и Опенда комбинираха добре и от 20-ина метра последният простреля Келъхър. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Ливърпул поведе при първата си добра атаката. В 27-ата минута Цимикас центрира отляво към далечната греда, където Мохамед Салах засече и насочи топката към ъгъла, но в последния момент Дарвин Нунес я довкара, давайки преднина на гостите.

Уругваецът можеше да удвои в 33-тата минута, когато се извиси и много добре засече с глава центриране на Гакпо, но Гулачи реагира блестящо и изби над вратата.

Пет минути след това стражът на домакините отново се намеси решаващо, като този път изби удар с глава на Ван Дайк.

Минута по-късно мърсисайдци имаха много основателни претенции за дузпа, след като Нунес изпревари Орбан, чукна си топката напред, след което унгарецът го ритна през краката. Повторенията ясно показаха контакта, но незнайно защо реферът не отсъди нарушение, а ВАР много бързо подмина ситуацията.

В 44-тата минута Собослай изведе много добре Гакпо в наказателното поле, нидерландецът стреля силно, но встрани. След гола доминацията на Ливърпул беше много сериозна, така че домакините можеха да бъдат доволни, че се оттеглят на почивка само с гол пасив.

В 49-ата минута голяма грешка в защитата на домакините можеше да доведе до втори гол за Ливърпул. Нунес се пребори добре и центрира отдясно, двама бранители на Лайпциг не успяха да изчистят топката и тя стигна до Гакпо, който стреля отблизо, но Гулачи спаси с крак.

Малко след това домакините най-после организираха добра атака след пробив на Симонс, но в последния момент Гравенберх се хвърли на шпагат и попречи на Шашко да засече подаването.

В 70-ата минута Мак Алистър и Собослай комбинираха добре, след което аржентинецът стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

Последваха две добри намеси на Келъхър, който първо изби удар на Шешко, а малко след това реагира превъзходно след изстрел на Симонс и рикошет, след който топката придоби неочаквана траектория, но ирландецът бе безупречен.

РБ Лайпциг: Гулачи, Геертрюда, Орбан, Лукеба, Хенрикс, Нуса, Айдара, Вермеерен, Симонс, Шешко, Опенда

Ливърпул: Келъхър, Александър Арнолд, Ван Дайк, Конате, Цимикас, Гравенберх, Мак Алистър, Собослай, Салах, Нунес, Гакпо