Жирона повали Слован за първа победа в Шампионската лига

Жирона постигна историческа първа победа в Шампионската лига, след като спечели с 2:0 в домакинството си на Слован (Братислава). Двата тима се срещнаха в сблъсък от 3-ия кръг на основната фаза на турнира, а испанците триумфираха след попадения на Мигел Гутиерес в 42-рата и Хуанпе в 72-рата минута.

Жирона откри резултата в края на първото полувреме. В 42-рата минута Арно Данжума напредна по лявото крило и центрира по земя към Мигел Гутиерес, който стреля от движение за 1:0.

В 72-рата минута домакините удвоиха преднината си. Хуанпе отбеляза страхотен гол директно от фаул, за да направи резултата 2:0.

Испанците пропуснаха и дузпа в 88-ата минута, когато вратарят Доминик Такач отрази удара от бялата точка на Кристиан Стуани.

В добавеното време пък гостите бяха близо до гола, но изстрел на Юлиус Сьоке се отби от напречната греда.

Все пак Жирона се поздрави с победата и вече има първи три точки в актива си, като се намира на 20-ото място във временното класиране. За Слован пък това бе трета поредна загуба и тимът е последен в таблицата на 36-ото място с нулев актив.