Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Ювентус 0:1 Щутгарт, гол на Туре

Отборите на Ювентус и Щутгарт играят един срещу друг при резултат 0:1 в среща от 3-ия кръг на Шампионската лига. Ел Билал Туре откри резултата в 91-вата минута.

Тиаго Мота залага на Душан Влахович на върха на атаката и Кенан Йълдъз и Франсиско Консейсао на двете крила. В средата на терена ще си партнират Уестън Маккени и Кефрен Тюрам, а Николо Фаджоли ще е в ролята на дефанзивен халф.

Себастиан Хьонес пък е избрал да започне срещата с Ермедин Демирович като изнесен нападател и зад гърба му Дениз Ундав, Джейми Левелинг и Енцо Мило. Двойката опорни халфове пък ще бъдат Анджело Щилер и Атакан Каразор.

Първата по-опасна атака в мача бе за гостите. Още в 3-тата минута Максимилиан Мителщет получи на границата на наказателното поле и стреля от движение, но право в ръцете на вратаря Матия Перин.

Две минути по-късно Щутгарт имаше нов шанс, като този път Дениз Ундав стреля извън наказателното поле и прати топката леко встрани от вратата.

След това и в 7-ата минута швабите организираха поредна хубава атака, този път завършила с изстрел с глава отблизо на Йоша Ваньоман, но отново покрай вратата.

Първото по-добро положение за Юве дойде чак в 20-ата минута. Николо Фаджоли стреля директно от фаул, но малко не му достигна да намери очертанията на вратата.

Щутгарт обаче продължаваше да е по-опасният от двата отбора и в 29-ата минута пропусна страхотен шанс за откриване на резултата. Демирович бе изведен на стрелкова позиция и ударът му попадна в дясната греда.

Минута по-късно шанс да обстрелва вратата на Матия Перин получи и Дениз Ундав, неговият изстрел бе точен, но пък твърде слаб и в обсега на вратаря.

В 42-рата минута Дениз Ундав се отскубна пред вратата и стреля отблизо с глава, като принуди Матия Перин да прави страхотно спасяване.

Минута след това последва поредната добра атака на Щутгарт, завършила с далечен изстрел на Ваньоман, но този път над напречната греда.

И втората част започна в същия дух и Щутгарт най-накрая успя да отбележи. В 48-ата минута Дениз Ундав прати топката във вратата с мощен удар, но след разглеждане с ВАР попадението бе отменено заради поемане на топката с ръка.

Това като че ли стресна домакините, които вдигнаха темпото и в 55-ата минута стигнаха до добър шанс, завършил с далечен удар покрай вратата на Кенан Йълдъз.

Гостите обаче отново натиснаха и създадоха две последователни положения пред Матия Перин, който отрази удари на Емредин Демирович и Енцо Мило в 61-вата и 62-рата минута.

В 65-ата минута и Левелинг отправи точен удар към вратата на Ювентус, но твърде слаб, за да затрудни Матия Перин.

Ювентус организира една от малкото си добри атаки в 67-ата минута, когато Кенан Йълдъз се освободи и шутира силно, но право в ръцете на вратаря.

Веднага след това последва нова чудесна атака на Щутгарт, завършила с точен изстрел на Левелинг, който обаче отново не затрудни Перин.

В 81-вата минута дойде най-важният момент в мача. Данило действа неразчетено при едно центриране в наказателното поле и изрита в областта на слабините съперников играч. След разглеждане с ВАР бе преценено, че това е нарушение за дузпа, а бразилецът получи втори жълт и червен картон. Енцо Мило обаче не успя да отбележи от бялата точка, като ударът му бе спасен от вездесъщия Матия Перин.

В 92-рата минута обаче Щутгарт най-накрая стигна до победния гол. Ел Билал Туре комбинира с Мило, нахлу в наказателното поле и с мощен удар отбеляза за 0:1.