България показа по-здрави нерви при дузпите и надви Уелс при U15

България U15 излезе за втория си двубой срещу Уелс. Двата тима завършиха наравно 2:2 в редовното време на срещата от турнира между България U15, Испания U15, Исландия U15 и Уелс U15, който се провежда в Бояна. Илия Антонов (22) беше точен за "лъвчетата", но само три минути по-късно уелският тим изравни след автогол на Мартин Кузманов (25). Ралфи Бекуит (51) направи пълен обрата за Уелс, а красив гол на Явор Кръстев (85) директно от корнер възстанови равенството. След кратко съвещание двата отбора решиха да преминат към изпълнение на дузпи, където "лъвчетата" показаха по-здрави нерви и след 2:4 от бялата точка се поздравиха с успеха.

21 България U15 : Уелс U15

В 22-рата минута Илия Антонов изведе „лъвчетата“ напред в резултата. Стражът на Уелс Хари Бароу не боксира добре топката при корнер и кълбото попадна право в краката на Илия Антонов, който с хубав удар опъна мрежата на противника.

Радостта за българския отбор не продължи дълго, защото само три минути по-късно Уелс изравни след автогол на Мартин Кузманов. Капитанът опита да пресече нещо средно между удар и центриране по земя, но вместо то прати топката неспасяемо в собствената си врата.

В 30-ата минута стражът Алекс Здравков предотврати сигурен гол в собствената си врата. Той парира удар на Джордж Томас, при който нападателят бе с гръб към вратата, но успя да се обърне и да шутира.

Последваха два опасни удара към българската врата, при които до гол не се стигна.

В 51-рвата минута Уелс подпечата обрата в мача с красив гол на Ралфи Бекуит. Той беше намерен точно на дъгата на наказателното поле и с удар от движение, насочен право в горния десен ъгъл на вратата, матира българския страж.

България можеше да изравни бързо след попадението на Уелс, но блестяща намеса на вратаря Хари Бароу спря опит на Илия Антонов да отбележи. На отсрещната врата и Алекс Здравков показа класа при удар от воле на Дан Гулдинг, насочен точно под горната греда. Българският страж с една ръка изби в корнер.

След доста положения пред вратата на Уелс, веднъж и гредата спря "лъвчетата" от това да стигнат до изравнително попадение. Топката се отби в страничния стълб след центриране от корнер на Явор Кръстев. Футболистът на ЦСКА 1948 изпълни по подобен начин нов ъглов удар в 85-ата минута и този път сполучи. Топката се отби в гредата директно от корнер и се оплете в мрежата за 2:2.

Двата тима решиха спора помежду си с изпълнение на дузпи, където българчетата показаха по-здрави нерви и класа.

0:1 Кузманов – бележи

0:1 Морено – пропуска

0:2 Неделчев – бележи

1:2 Харингтън – бележи

1:3 Тодоров – бележи

1:3 Аксел Дончев – пропуска

1:3 Янакиев – пропуска

2:3 Хъгсли – бележи