Неочакван герой за "сините" в дербито - Макун донесе победата на Левски над ЦСКА - София в края на мача

Ман Юнайтед 2:1 Брентфорд, "червените дяволи" с обрат през втората част

Манчестър Юнайтед и Брентфорд играят при 2:1 в двубой от осмия кръг на Премиър лийг. Итън Пинок(45') откри резултата в добавеното време. Алехандро Гарначо изравни резултата в 47-ата минута.

Още в първите три минути двата отбора си размениха по една по-интересна ситуация. Първо домакините центрираха опасно отляво чрез Бруно Фернандеш, но Марк Флекен успя да пресече близкото до голлинията подаване. Малко след това балонно центриране от другата страна на терена бе пропуснато от защитниците в червено, но Кевин Шаде също не се ориентира правилно и не успя да засече топката. Постепенно “пчеличките” поеха инициативата в свои ръце и започнаха да владеят топката е по-големи периоди от срещата, като на няколко пъти тя бе вкарвана в наказателното поле, но отбраната се справяше.

Едва около 20-ата минута “червените дяволи” успяха да дадат своеобразен отговор. Те достигнаха до няколко последователни корнера пред Флекен, като нидерландецът спомогна за повишаване на напрежението, като се намеси доста несигурно в една от ситуациите. В 25-ата минута отново разбъркване в пеналта на “пчеличките” даде възможност на Гарначо да предизвика спасяване на нидерландския страж. След половин час игра добро разиграване между Брайън Мбемо и Кристиан Ньоргор даде възможност на последния да стреля много опасно, но Андре Онана се намеси добре и спаси.

В 34-ата минута футболистите на Ерик тен Хаг пропуснаха много добра ситуация чрез Кристиан Ериксен, който успя да достигне една топка в наказателното поле и макар че бе напълно сам, той я прати над вратата. В следващите минути на няколко пъти Алехандро Гарначо и Расмус Хойлунд успяха да си взаимодействат добре около границата на наказателното поле, но завършващите удари така и не успяха да създадат по-сериозна опасност за вратаря на Брентфорд. В крайна сметка “пчеличките” успяха да открият резултата дълбоко в добавеното време, когато Итън Пинок се възползва от центриране на Микел Дамсгор и прати топката в мрежата за 0:1. За този гол обаче сериозна вина може да понесе и медицинския щаб на Манчестър Юнайтед, който на три пъти по време на първата част не успяваше да спре кървенето от главата на Матайс де Лихт, която бе разбита след сблъсък с Кевин Шаде в началото на двубоя. Именно при попадението нидерландският бранител отново бе край страничната линия, а в този момент центрирането бе насочено именно в неговата зона, за да забие Пинок отблизо.

Играчите на Манчестър Юнайтед успяха да стигнат до много бързо изравняване в началото на втората част чрез Алехандро Гарначо. То дойде след хубаво центриране на Рашфорд от вътрешността на терена, което бе засечено с отсечен удар от аржентинеца, който реализира за 1:1.

Срещата е от огромно значение за домакините, които са в серия от три последователни мача без успех в първенството, а последната им победа в шампионата е от средата на септември. “Червените дяволи” са в много трудно положение, като са спечелили едва осем точки в седем мача, а евентуален негативен резултат в съботния следобед може да струва работата на Ерик тен Хаг. Гостите от Брентфорд също започнаха колебливо кампанията, но успяха да прекъснат серията си от три поредни двубоя без успех с атрактивна победа с 5:3 над Уулвърхамптън.

Нидерландският мениджър на Манчестър Юнайтед отново има доста проблеми със състава и контузени футболисти. Тен Хаг прави три промени спрямо тези, които започнаха при равенството срещу Астън Вила преди паузата. Матайс де Лихт и Каземиро се завръщат в състава, както и Лисандро Мартинес, който най-вероятно ще бъде преместен отляво. Възстановяващият се след лека операция Нусаир Мазрауи остава на пейката, а Диого Далот се завръща отдясно. Мануел Угарте пък е на скамейката.

Томас Франк залага на непроменен титулярен състав спрямо този, който започна при победата над “вълците”. Атаката на тима ще бъде водена от Кевин Шаде и Брайтън Мбемо, които ще опитат да поставят под сериозно напрежение поредната нова двойка в центъра на отбраната за домакините от Де Лихт и Джони Еванс.