Испания 3:0 Сърбия, втора греда за домакините

Отборите на Испания и Сърбия играят при резултат 3:0 в среща от 4-тия кръг в група 4 на Лига "А" в Лигата на нациите. Мачът е на стадион "Нуево Аркангел" в Кордоба. Аймерик Лапорт откри резултата в 5-ата минута. В 65-ата минута Алваро Мората удвои. Третият гол бе на сметката на Алехандро Баена.

Домакините излизат с Алваро Мората на върха на атаката и зад гърба му Микел Мерино, Алекс Баена и Микел Оярсабал. В средата на терена пък ще си пратнират Мартин Субименди и Фабиан Руис.

За гостите в атака ще си партнират Александър Митрович и Деян Йовелич. Саша Зделар, Неманя Максимович и Лазар Самарджич са триото в средата на терена, а в ролята на халф-бекове ще действат Коста Неделкович и Велко Бирманчевич.

Испания поведе още с първата си по-добра възможност в мача. В 5-ата минута Педро Поро прати наглед балонно центриране към Аймерик Лапорт, който обаче от трудна позиция успя да насочи топката в далечния ъгъл на вратата за 1:0.

В 16-ата минута резултатът можеше да бъде удвоен, но гредата спаси гостите след страхотен изстрел с глава на Микел Мерино.

В 29-ата минута Мартин Субименди отправи далечен изстрел и топката "облиза" гредата, но отиде в аут.

В 34-тата минута и Микел Оярсабал реши да стреля извън наказателното поле, като този път Предраг Райкович трябваше да прави важно спасяване.

Испания имаше пореден шанс в 42-рата минута, когато Райкович излезе неразчетено и остави вратата си незащитена, Кукурея центрира към Мората, който стреля с глава, но вратарят успя да се върне пред голлинията си и с последни сили да спаси.

И второто полувреме започна с възможност на Испания. Алваро Мората стреля от границата на пеналта, но малко встрани от вратата.

В 52-рата минута домакините получиха дузпа в своя полза за игра с ръка на Бирманчевич, който блокира непозволено удар на Педро Поро. Алваро Мората застана зад бялата точка, но изпълнението му бе разочароващо над напречната греда.

В 57-ата минута Микел Оярсабал получи добро центриране в близост до вратата, но с глава прати топката встрани.

В 61-вата минута Алваро Мората имаше нов шанс да се разпише след центриране отляво, той засече добре топката, но този път ударът му бе отразен от стража Райкович.

В 65-ата минута Мората най-накрая записа името си сред голмайсторите. "Ла Фурия" организира атака на скорост, Фабиан Руис извезе Мората на стрелкова позиция и този път той не сгреши за 2:0.

Положението се влоши още повече за Сърбия в 76-ата минута, когато Страхиня Павлович бе изгонен след намесата на ВАР, като съдията прецени, че е спрял голова атака.

От отсъдения пряк-свободен удар пък Алекс Баена вкара за 3:0 с прекрасен изстрел.

Домакините можеха да стигнат до трети гол в 80-ата минута, когато изстрел на Педри се отби от гредата.