Шотландия 0:0 Португалия, греда на Бруно Фернандеш от ъглов удар

Шотландия и Португалия играят при резултат 0:0 в Глазгоу в среща от четвъртия кръг на Лигата на нациите.

Домакините стартираха агресивно и в четвъртата минута стигнаха до възможност за гол. Центриране на Робъртсън бе засечено с глава от Мактоминей, който насочи топката към вратата, но тя отиде в ръцете на вратаря. Малко по-късно дойде и първият опит на Кристиано Роналдо да застраши вратата на съперника. Неговият удар не затрудни Крейг Гордън.

Португалците започнаха да контролират случващото се на терена и владееха топката в големи периоди. Следващата по-сериозна опасност обаче отново бе пред тяхната врата. След центриране топката се озова в Райън Кристи на границата на наказателното поле. Той стреля от въздуха, но прати кълбото право във вратаря. След половин час игра Кристиано опита да се разпише със задна ножица, но не бе достатъчно точен, а съдията отсъди и нарушение за опасна игра. Домакините трябваше да полагат много грижи в защита, но като цяло се справяха и не допускаха атакуващите играчи на съперника да застрашават Гордън. Роналдо опита нов удар в 41-ата минута, но отново не уцели вратата.

След почивката тимът на Роберто Мартинес вдигна нивото и започна да организира атака след атака. Първата възможност за втората част се откри пред Роналдо. Той бе намерен от Жота и бе непокрит, но не уцели вратата с глава. В 51-ата минута шотландците изпуснаха Консейсао и той бе на отлична позиция, след като получи топката от Кристиано, но прати топката високо над вратата.

Роналдо успя да прати топката в мрежата в 55-ата минута, но преди това тя бе излязла от терена и гол нямаше. Малко след това при изпълнение на ъглов удар от страна на Бруно Фернандеш топката се удари в гредата. След половин час игра Мартинес направи тройна смяна. Той извади Палиня, Жота и Консейсао и пусна Бернардо Силва, Невеш и Леао.

ШОТЛАНДИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 0:0

ШОТЛАНДИЯ: Гордън, Робъртсън, Ханли, Сутар, Ролстън, Гилмор, Маклийн, Мактоминей, Кристи, Доук, Адамс
ПОРТУГАЛИЯ: Коща, Нуно Мендеш, Антонио Силва, Диаш, Кансело, Витиня, Палиня, Бруно Фернандеш, Консейсао, Жота, Роналдо