Цветан Соколов заби 21 точки, но Максим Сапожков донесе победа на Динамо над Кузбас

Отборът на Динамо (Москва), който преди седмица спечели Купата на Легендите в Русия, след като на финала победи шампиона Зенит (Казан) с 3:1, записа успех №6 в Суперлигата на Русия.

Възпитаниците на Константин Брянский се измъкнаха с победа при много тежкото си гостуване на Кузбас в Кемерово с 3:2 (25:21, 20:25, 34:36, 26:24, 15:4) в мач от 7-ия кръг.

Отборът на Кузбас, в който играе националът Аспарух Аспарухов, поведоха с 2:1 гейма, след като спечелиха третата част с драматичното 36:34.

В четвъртата част волейболистите от Кемерово дръпнаха с 21:16 и бяха много близо до победа в мача. Наставникът на московчани Константин Брянский обаче замени бившия капитан на националния отбор на България Цветан Соколов, който до момента бе забил страхотните 21 точки, с бившия диагонал на Монтана Максим Сапожков.

Високият 220 сантиметра волейболист, който през миналия сезон бе част от италианския Модена, направи серия от мощни начални удари, които направиха резултата 21:23. Антон Семишев също записа отлична серия на сервис и Динамо изравни резултата при 24:24. Московчани стигнаха до геймбол при 25:24, а Ден Богдан хвана на блокада атака на Егор Сиденко и 26:24 за вицешампионите.

В тайбрека Максим Белогорцев започна с блестяща атака, а после и с дълга серия на начален удар. Ас на капитана Павел Панков донесе категоричния успех на Динамо в тайбрека с 15:4 и в мача с 3:2 гейма.

Така Цветан Соколов и Динамо са на второ място във временното класиране с актив от 17 точки (6 победи, 1 загуба).

Кузбас е 8-и с 9 точки (3 победи, 3 загуби).

В следващия 8-и кръг Динамо е домакин на шампиона Зенит (Казан) на 20 октомври.