Страхотен старт на “СуперОктомври” за волейболистките на Левски

Волейболистките на Левски София направиха перфектен старт в европейските турнири. Воденият от Радослав Арсов тим надигра словашкия ВП УКФ Нитра с 3:0 (25:12, 25:12, 25:14) в първия двубой от 1/32-финалите на надпреварата, който се игра пред 100 зрители в зала “Левски София”.

Това бе страхотен старт на “СуперОктомври” за волейболистките на Левски.

На 16 октомври (сряда) е реваншът на словашка земя. Родните представителки трябва да спечелят само два гейма, за да продължат към 1/16-финалите.

Отборът, воден от треньора Радослав Арсов, имаше пълно превъзходство срещу гостенките от Словакия и не срещнаха трудности в трите части на двубоя, продължил само 66 минути.

Левски наложи сериозен превес в атака и лесно пречупи съпротивата на Нитра.

Волейболистките на "сините" доминираха изцяло в първата част и без проблем поведоха в мача. Момичетата на Радослав Арсов бяха пълен хегемон, като оставиха противника на едва 12 точки.

Във втория гейм двата отбора бяха равностойни, но след четвъртата точка домакините отново взеха превес и диктуваха положението. Повтори се ситуацията от предходната част и състезателките на Левски оформиха аванса си на 2:0 гейма.

Третият гейм също бе изцяло под доминацията на столичния тим, който записа чист успех.

Най-резултатна за "сините" стана Микаела Стоянова с 14 точки. Нейната съотборничка Гуадалупе Мартин Рамела добави още 12 точки.

За словачките с по 4 точки се отличиха Фернанда Лопес и Сара Дълхошова.

Срещата-реванш между двата отбора ще се проведе на 16 октомври.

ЛЕВСКИ СОФИЯ - НИТРА (СЛОВАКИЯ) 3:0 (25:12, 25:12, 25:14)
ЛЕВСКИ: Силвия Кухарска 8, Микаела Стоянова 14, Гуаделупе Мартин Рамело 12, Дария Иванова 6, Иванина Малинова 6, Цветомира Миткова 7 - Агниеша Адамек-либеро (Божидара Иванова 3, Рая Млякова 2, Габриела Жекова, Киара Андонов, Ванеса Радева, Нанси Нечева, Вяра Парапунова 1)
Старши треньор: РАДОСЛАВ АРСОВ
НИТРА: Луция Седлачкова 1, Бианка Боднарова 2, Фернанда Лопес 4, Виктория Кьонигова 1, Барбора Баратова 1, Сара Длхошова 4 - Зузана Юстхова-либеро (Наталия Матова, Никол Кубова, Дорота Небушова 2, Ема Матейовова)
Старши треньор: ФРАНТИШЕК БОКАЙ.