ЦСКА с фалстарт срещу Панатинайкос в Европа

Вицешампионките на България от ЦСКА стартираха с фалстарт участието си в европейските клубни турнири.

“Червените” волейболистки загубиха категорично гостуването си на гръцкия гранд Панатинайкос с 0:3 (7:25, 16:25, 16:25) пред 200 зрители в зала “Газгас” в Атина първата среща от 1/32-финалите в “Чалъндж къп”.

Срещата-реванш е на 16 октомври в зала "Христо Ботев" в София.

На "червените" им трябва чиста победа или такава с 3:1, за да запазят шансове за класиране при допълнителен "златен" гейм.

Волейболистките на Панатинайкос дръпнаха 5:1 в началото на двубоя. Възпитаничките на Драган Нешич излязоха напред с 9:4, а малко по-късно и с 13:6. Марет Гротюс и съотборничките й бързо стигнаха до убедителен аванс от 19:6. Волейболистките на Панатинайкос спечелиха повече от категорично първата част с 25:7.

Ас на Александра Костадинова и блокада на Никол Пейчинова дадоха преднина на ЦСКА в началото на втората част с 2:1. Българските волейболистки поведоха с 5:2. Блокада на Димана Иванова и 7:3. Атака на Александра Съйкова доведе до 9:5 за ЦСКА. Атака на Александра Съйкова и 10:8. Богумила Бярда изравни резултата при 11:11. Атака на Ивета Станчулова отново изведе “червените” волейболистки напред при 12:11.

Възпитаничките на Драган Нешич успяха да заиграят по-силно и излязоха напред при 15:13 след атака на Манолина Контстантину. Нова атака на Манолина Контстантину и 20:25 за Панатинайкос. Звездата Марет Гротюс донесе успеха на домакините във втората част с 25:16.

Момичетата на Драган Нешич поведоха с 10:6 след атака на Багумила Бярда. Атака на Александра Съйкова и ЦСКА намали до 8:10. грешка в атака на Ивета Станчулова и Панатинайкос дръпна с 4 точки при 12:9. Атака на Ивета Станчулова и 10:12. Гръцките волейболистки дръпнаха с 19:12 и 20:13. Волейболистките на Панатинайкос спечелиха третата част с 25:16 и мача с 3:0 гейма.

Ивета Станчулова стана най-резултатна за ЦСКА с 11 точки (41% ефективност в атака, 10% перфектно и 26% позитивно посрещане - +4).

Руският диагонал Богумила Бярда бе най-резултатна за Панатинайкос с 13 точки.

Монолина Константину (2 аса, 1 блок) и Еирини Хаджиефстратиаду 11 (4 блока).

ПАНАТИНАЙКОС, АТИНА (ГЪРЦИЯ) - ЦСКА 3:0 (25:7, 25:16, 25:16)

ПАНАТИНАЙКОС: Атина Папафотиу 1, Богумила Бярда 13, Марет Гротюс 6, Манолина Константину 11, Еирини Хаджиефстратиаду 11, Мартина Самадан 9 - Мариана Белиа-либеро (Евангелия Тани, Константина Влахаки 1, Катерина Йович 2, Наталия Метакса, Георгия Мария Антонакаки-либеро)

Старши треньор: ДРАГАН НЕШИЧ

ЦСКА: Димана Иванова 2, Никол Окоро 2, Александра Костадинова 1, Ивета Станчулова 11, Александра Съйкова 6, Никол Пейчинова 4 - Виктория Иванова-либеро (Рая Евлогиева 2, Десислава Тодева)

Старши треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА.