Локомотив Авиа с бронза на турнира "Борис Гюдеров"

Волейболистите на Локомотив Авиа (Пловдив) спечелиха бронзовите медали на мемориалния приятелски турнир "Борис Гюдеров" в Перник. Воденият от Найден Найденов тим надигра домакините от Миньор с 3:0 (25:19, 25:20, 25:17) в последния мач на турнира, който се оказа и битка за 3-ото място.

Монтана се справи с ЦСКА и отново триумфира на турнира "Борис Гюдеров"

По-рано днес отборът на Монтана защити трофея си, след като се наложи над ЦСКА също с 3:0 в своебразния финал на турнира.

ЦСКА с втора победа на турнира "Борис Гюдеров", Николай Пенчев дебютира за "червените"

И двамата треньори дадоха възможност за изява на по-голямата част от състезателите си. Локомотив стартира с преднина от 5:2 в първия гейм, след което допусна Миньор да намали дистанцията и да изравни. След 11-а точка пловдивчани отново взеха инициативата и въпреки опитите на домакините да се върнат в играта, Локомотив поведе след 25:19.

Момчетата на Найден Найденов доминираха почти изцяло във втория гейм, като дръпнаха от самото начало. Локомотив водеше с 21:14, след което Миньор влезе в серия и я стопи само до две точки - 21:19. Все пак, "черно-белите" спечелиха гейма с 25:20. Третата част бе изцяло под доминацията на Локомотив, който не допусна Миньор да окаже по-сериозна съпротива и се поздрави с чиста победа след 25:17 и 3:0.