Астън Вила 0:0 Ман Юнайтед, спасяване на Онана

Астън Вила и Манчестър Юнайтед играят при резултат 0:0 на “Вила Парк”.

Ерик тен Хаг направи рисковани промени в състава. Той заложи на Хари Магуайър, който влезе като резерва през седмицата срещу Порто и реализира изравнителния гол за крайното 3:3, и на Джони Еванс. На пейката останаха Лисандро Мартинес и Матайс Де Лихт, а там беше и Мануел Угарте. От трибуните на “Вила Парк” срещата наблюдаваха сър Алекс Фъргюсън и съсобственика на клуба Джим Ратклиф, който наскоро заяви, че не той ще взима решението дали да бъде уволнен Тен Хаг.

Бирмингамци владееха топката в големи периоди в началната част на двубоя, но бе посрещнат от един доста дефанзивно нареден Манчестър Юнайтед. Въпреки това първата добра възможност в мача бе за гостите. Бърза атака изведе Рашфорд, който се освободи от защитник и отправи силен удар. Топката обаче бе в обсега на вратаря и Мартинес се справи. В осмата минута Моргън Роджърс се озова на добра позиция за изстрел, след като получи топката от Уоткинс. Ударът му мина покрай вратата.

Емери трябваше да прави принудителна смяна още в 12-ата минута, тъй като Езри Конса получи контузия след сблъсък с Хойлунд. На негово място влезе Диего Карлош. В следващия период “червените дяволи” бяха отлично организирани. Те не създаваха нищо в предни позиции, но и не допускаха опасности пред Онана. Вила стигна до един удар от дистанция на Филоджин, но и двата отбора сякаш изчакваха грешка на съперника и играта се водеше далеч от наказателните полета и мачът не предлагаше интересни ситуации.

Бирмингамци не бяха особено агресивно, а основно разиграваха топката в центъра на терена. Гостите пък стояха прибрани и не действаха доста предпазливо. Резултатът от това бе ниско темпо и липса на голови ситуации. Грешки и нарушения пък накъсваха често играта. В самия край на първата част Хари Магуайър получи контузия. Той бе заменен на почивката от Де Лихт. За началото на второто полувреме се появи и Линдельоф на мястото на Джони Еванс и централната защита изцяло бе променена.

Манчестър Юнайтед започна добре втората част и стигна до ситуация за откриване на резултата. Рашфорд навлезе отляво и отправи хубав удар, но той бе посрещнат от блестящо спасяване на Мартинес. Колегата му Андре Онана също се изяви. В 56-ата минута той отрази удар на Тилеманс. Последва изстрел на Уоткинс от трудна позиция. Вила вече играеше по-активно след колебливото начало на второто полувреме.

АСТЪН ВИЛА - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:0

АСТЪН ВИЛА: Мартинес, Кеш, Конса, Торес, Дин, Филоджин, Баркли, Тилеманс, Бейли, Роджърс, Уоткинс
МАН ЮНАЙТЕД: Онана, Мазрауи, Магуайър, Еванс, Далот, Мейну, Ериксен, Фернандеш, Гарначо, Рашфорд, Хойлунд