Снайпера след успеха в Осака: До края на годината ще мога да се бия за титла

Професионалният кикбоксьор Стоян Копривленски коментира четвъртата си поредна победа на ринга в Япония. Българинът извоюва трудна победа на събитие от международната верига K-1 в Осака, Япония. Боецът от Бургас спечели с 2-1 съдийски гласа след допълнителен четвърти рунд срещу представителя на домакините Джинку Ода.

Драматична победа за Копривленски в Япония

"Добре се чувствам след мача. Най - важното е, че победих и нямам контузии. Относно битката - можеше да се представя и по-добре, но знаете, че не всеки ден е твоят ден. Нямаше тежък рунд за мен. Трябваше да бъда концентриран в срещата. Смятам, че взех първите два рунда. Третият рунд беше интересен. Минута след началото успях да му направя нокдаун. Засякох го с ляво кроше и оттам му пласирах още един десен прав и ляво кроше и му направих нокдаун. За съжаление, минута преди края той успя да ми върне нокдауна, но аз не го усетих много и не бях разклатен. Когато ми нанесе удара, не бях стабилен. Единят ми крак бе във въздуха след ритник. Не беше тежък нокдаун. Това се води "супер-файт" и беше важна победа, защото до края на годината ще мога да играя за титлата“, заяви след победата спортистът с прякор Снайпера.

В Осака боецът ни бе със своя треньор нидерландеца Майк Пасение и кондиционния треньор Мелайно Хадум. Основната цел на Копривленски е да се бие за пояса на К-1 в категория до 70кг. Преговорите за следващ двубой се водят в момента, като до два дни ще стане ясно, кой ще е следващият съперник на Стоян и датата на мача за титлата в К-1.

Очакванията са двубоят да е до края на годината. През 2024-а Стоян Копривленски спечели финалния турнир от Max сериите на К-1 в Япония след три победи над легендата от Тайланд Буакау Банчамек, над бразилския четирикратен шампион по муай тай Рафаел Силва в полуфинала и над руския боец Виктор Акимов във финала.