Хеттрик на Тюрам донесе успех за Интер срещу 10 от Торино, но играта в защита на шампионите отново остави въпроси

Интер победи Торино с 3:2 в късния съботен мач от 7-ия кръг на Серия А. Над всички в този мач бе Маркюс Тюрам, който първо в 20-ата минута изкара червен картон на бранителя на гостите Гийермо Марипан, а след това реализира хеттрик (25', 35', 60'). За Торино пък точни бяха Дуван Сапата (26') и Никола Влашич (86'- дузпа). Така Интер изпраща една много успешна седмица, след като "нерадзурите" спечелиха комфортна победа с 4:0 над Цървена звезда в Шампионската лига, а с днешния успех поне временно се изкачиха на второто място в класирането, на 2 точки зад лидера Наполи.

Играта в защита обаче със сигурност ще остави много въпросителни за наставника на шампионите Симоне Индзаги, след като играчите му днес допуснаха два гола от противник, който игра дълго време с човек по-малко, а в предишните кръгове отборът също инкасира по две попадения. За реализиралия три гола Маркюс Тюрам това бе едва втори хеттрик в кариерата му, като той се изравни на върха на голмайсторската листа на Серия А с Матео Ретеги от Аталанта, който също вкара три гола в този кръг. Торино пък записа втора поредна загуба и тимът заема временното 6-о място.

Интер срещна днес един от най-удобните си съперници, като преди мача "нерадзурите" се намираха в серия от четири поредни победи без допуснат гол и цели девет успеха и равенство в последните 10 мача, а последната победа на "биковете" бе през 2019 г. През миналия сезон Интер спечели с 2:0 вкъщи и 3:0 в Торино.

Наставникът на шампионите Симоне Индзаги нямаше да може да използва контузените Николо Барела и Тайжон Бюканън. За разлика от мача със Звезда през седмицата, днес треньорът на "нерадзурите" заложи на всичко най-добро, като само Ян Зомер, Алесандро Бастони, Хенрих Мхитарян и Хакан Чалханоолу отново започнаха и съответно бяха направени седем промени в сравнение със срещата в Шампионската лига.

В атака за Интер се завърнаха Лаутаро Мартинес и Маркюс Тюрам, които замениха Марко Арнаутович и Мехди Тареми. По фланговете отново действаха Матео Дармиан и Федерико Димарко, а до Чалханоолу и Мхитарян бе Давиде Фратези, който се появи вместо Пьотър Жиелински. Ян Бисек и Франческо Ачерби пък заеха местата на Бенжамен Павар и Стефан де Фрай в отбрана.

Наставникът на Торино Паоло Ваноли, който бе наказан за срещата на "Сан Сиро", днес бе без Пер Шуурс и Емирхан Илхан, като също бе направил много промени в състава си, който по подобие на Интер действаше в схема 3-5-2. Че Адамс започна в атака на мястото на Антонио Санабрия и партнираше на Дуван Сапата. Доста променена бе и халфовата линия, като за разлика от мача с Лацио, загубен с 2:3, днес стартираха Маркус Педерсен, Карол Линети и Гвидас Гинейтис. Ваня Милинкович-Савич се завърна на вратата, а пред него новите защитници сред титулярите бяха Себастиан Валукиевич и Гийермо Марипан.

Интер започна по-активно мача, но първото по-сериозно положение бе за Торино. В 14-ата минута Самуеле Ричи отправи топовен далечен шут, който бе отразен от Ян Зомер. Няколко минути по-късно обаче в мача настъпи ключов момент. Гийермо Марипан извърши много грубо нарушение срещу Маркюс Тюрам и макар първо да получи само жълт картон, след преглед с ВАР реферът Матео Марченаро промени решението и изгони чилийският бранител на гостите. В 21-вата минута Интер можеше да открие резултата, когато центриране на Димарко намери Фратези, но шутът му бе блокиран от защитник и мина с малко, но встрани от вратата на Ваня Милинкович-Савич. Четири минути по-късно обаче попадението за Интер стана факт. Центриране отляво на Алесандро Бастони падна на главата на Маркюс Тюрам, който насочи добре топката и с помощта на гредата тя се оплете в мрежата - 1:0 за "нерадзурите".

В 29-ата минута Интер можеше да реши рано-рано всичко, когато след късо изпълнение на корнер и неразбирателство в защитата на Торино, топката попадна в голмайстора Тюрам, но волето му бе неточно. Тоталният контрол на домакините се увенча с второ попадение - отново на Тюрам. То бе подобно на първото, като този път Франческо Ачерби центрира отляво, а французинът пак с глава се разписа за 2:0 в 35-ата минута.

Вместо обаче спокойно да затвори полувремето, тимът на Симоне Индзаги мигновено допусна попадение. Неразбирателство в отбраната на Интер допусна Гвидас Гинейтис да овладее и да изведе Дуван Сапата, а колумбиецът не пропусна, останал очи в очи със Зомер и намали на 2:1. До края на първото полувреме "нерадзурите" можеха да върнат преднината си от два гола, но Димарко пропусна, останал сам срещу Милинкович-Савич.

Втората част започна с удар на Саул Коко от гостите, завършил в ръцете на Зомер. В 50-ата минута пък Лаутаро Мартинес бе близо до попадение, но шутът му се отби във влезлия като резерва Адам Мазина. Шест минути по-късно аржентинецът засече центриране на появилия се след почивката Бенжамен Павар и стреля с глава, но неточно. Малко след това и Хакан Чалханоолу пробва късмета си с далечен изстрел, минал над вратата на Милинович-Савич. В 60-ата минута Маркюс Тюрам оформи своя хеттрик. Алесандро Бастони отново центрира добре отляво, а Лаутаро стреля с глава отблизо. Милинкович-Савич успя да избие, но точно в краката на французина, който с добавка успя да реализира третия си гол в мача - 3:1 за Интер.

Малко след това авторът на хеттрик Тюрам бе сменен от Мехди Тареми, а в игра се появи и Дензъл Дъмфрис на мястото на Матео Дармиан. В 75-ата минута след поредния ъглов удар за домакините Франческо Ачерби се озова на добра позиция, но стреля над вратата. До края срещата сякаш се доиграваше, а за съжаление на гостите голмайсторът им Дуван Сапата напусна принудително на носилка, като тепърва ще се изяснява сериозността на контузията му. Макар и с човек по-малко, Торино все пак успя да си спечели дузпа в 85-ата минута. Адам Мазина навлезе опасно и бе фаулиран от Хакан Чалханоолу в наказателното поле на "нерадзурите". Зад бялата точка застана влезлият като резерва Никола Влашич, който реализира дузпата и направи 3:2. В самия край на срещата Интер можеше да вкара отново и да си направи мача още по-спокоен, но Милинкович-Савич спаси последоватетелно удари на Пьотър Жиелински и Мехди Тареми.

ИНТЕР (3-5-2): Зомер; Бисек, Ачерби, Бастони; Дармиан, Мхитарян, Чалханоолу, Фратези, Димарко; Лаутаро, Тюрам

ТОРИНО (3-5-2): Милинкович-Савич; Валукиевич, Марипан, Коко; Педерсен, Линети, Ричи, Гинейтис, Лазаро; Адамс, Сапата