Две “бомби” изравниха Реал Мадрид с Барселона, но финалът не беше щастлив

Два впечатляващи удара от далечно разстояние донесоха следващите три точки в актива на Реал Мадрид в Ла Лига. С попадения на Федерико Валверде (14’) и Винисиус Жуниор (73’) възпитаниците на Карло Анчелоти надвиха Виляреал с 2:0 на “Бернабеу” в двубой от 9-ия кръг. С този резултат шампионът се изравни по точки с лидера Барселона, който в неделя ще изиграе своя мач от този кръг - гостуване на Алавес.

Лошата новина е свързана с Даниел Карвахал от Реал, който в последните секунди на срещата изкрещя от болка заради вероятна тежка контузия и се наложи да напусне терена на носилка.

Виляреал беше потенциален труден съперник за Реал и донякъде очаквания се оправдаха, но “кралете” се задоволиха с по-скромно представяне в името на победата, хвърляйки достатъчно усилия, за да не се допусне гол в мрежата на Андрий Лунин. Гостите също бяха сравнително стабилни в отбрана, но нямаше какво да направят при “тупалките” на Валверде и Винисиус.

Късметът обърна гръб на Виляреал веднага след първия гол, когато централният нападател Тиерно Бари удари греда. След почивката пък главният съдия прояви снизхождение, спестявайки втори жълт картон на десния бек на гостите Кико Фемения.

Килиан Мбапе се завръща сред титулярите за мадридчани. Орелиан Чуамени ще играе като централен защитник за сметка на оставения на пейката Едер Милитао. Сред резервите за втори пореден двубой е записан Родриго. Гостите започнаха в постройка 4-5-1. Сред стартовите 11 не са попаднали познати имена като Ерик Байи, Йереми Пино и Хуан Бернат.

Първите няколко атаки бяха на сметката на домакините, но пък след това Виляреал отговори с опасности пред Андрий Лунин, като всичко това се случи още в рамките на първите десетина минути.

Реал Мадрид поведе при следващия интересен момент. Това стана в 14-тата минута, когато шут на Феде Валверде се отклони леко в тялото на Алекс Баена и спря в мрежата за 1:0.

Виляреал за малко да изравни само две минути по-късно, когато Бари насочи с глава в напречната греда на вратата на Лунин.

После настъпи период на изявено предимство на отбора на Анчелоти. Удари към вратата отправиха Мбапе и Белингам, а активен беше и Винисиус. В 38-ата Мбапе изведнъж се оказа очи в очи в вратаря, но не успя да го преодолее.

В началото на втората част Чуамени фаулира Тиерно Бари в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка, но веднага промени решението си, тъй като се оказа, че нападателят на гостите е бил в засада.

Вини Жуниор напомни за своя нрав, след като в 58-ата настояваше от рефера да покаже втори жълт картон на Кико Фемения, който умишлено го фаулира. Такъв обаче не беше вдигнат и това само ядоса бразилеца.

Бразилецът възтържествува в 73-тата, когато с далечен удар не даде шанс на вратаря на Виляреал - 2:0.

Няколко минути след попадението си Винисиус беше заменен, след като се хвана в областта на рамото.

И макар това да изглеждаше по-скоро превантивна смяна, то доста притеснително изглеждаше състоянието на Карвахал в последните секунди. Тогава той се самоконтузи и започна да крещи от боля в десния крак. Наложи се влизането на носилка, която да го изнесе.