Арсенал 1:1 Саутхамптън, домакините веднага изравниха

Отборите на Арсенал и Саутхамптън играят при резултат 1:1 на “Емиратс” в двубой от седмия кръг на Премиър лийг. Резервата Камерън Арчър откри резултата в 55-ата минута, а само три по-късно Кай Хавертц го изравни.

Микел Артета е предприел три промени сред своите титуляри след победата с 2:0 над Пари Сен Жермен в Шампионската лига. Томас Партей е преквалифициран в десен бек заради контузията на Юриен Тимбер. Така неговото място в халфовата линия е заето от Жоржиньо, а Кай Хавертц също е върнат в средата на терена. В атака пък отсъства Леандро Тросар и така партньори в нападение на Букайо Сака са Габриел Жезус и Рахийм Стърлинг, за когото това е дебют от първата минута на шампионатен мач с екипа на Арсенал. Бразилецът също за първи път е титуляр в среща от Висшата лига през този сезон. Гостите пък са подредени в 3-4-2-1 с централен нападател Рос Стюарт, на когото от по-задни позиции ще помагат Тайлър Диблинг и Матеуш Фернандеш.

Домакините започнаха настървено и още в първите минути Габриел Магаляеш, Стърлинг и Жезус на два пъти опитаха да се разпишат, но никой от тях не успя да го направи. В 12-ата минута Хавертц също се отчете с пропуск, след като стреля неточно с глава при центриране от корнер. В 16-ата минута Давид Рая се справи с далечен шут на Кайл Уокър-Питърс. В следващите минути "артилеристите" продължиха да владеят инициативата, но без да застрашават противниковата врата. В 31-вата минута Хавертц пробва изстрел, но той беше блокиран от Джо Арибо. Последваха удари на Сака, Габриел и Жоржиньо, но никой от тях не намери целта. Чак в добавеното време преди почивката лондончани успяха да отправят първия си точен удар в мача. Тогава Аарън Рамсдейл отрази изстрел на Партей, а Стърлинг не успя да направи добавка.

Втората част започна с шут на Жезус от голямо разстояние, но топката мина встрани от вратата. Малко след това Фернандеш отговори с удар от въздуха, но така прати топката над вратата. В 55-ата минута именно бразилецът отне топката от Стърлинг и пусна дълъг пас към Арчър, който с шут по земя даде аванс на гостите.

АРСЕНАЛ - САУТХАМПТЪН 1:1

0:1 Арчър (55')
1:1 Хавертц (58')

Арсенал: Рая, Партей, Салиба, Габриел, Калафиори, Жоржиньо, Райс, Хавертц, Сака, Стърлинг, Жезус

Саутхамптън: Рамсдейл, Сагавара, Харууд-Белис, Беднарек, Уокър-Питърс, Манинг, Даунс, Арибо, Диблинг, Фернандеш, Стюарт