Манчестър Сити 2:1 Фулъм, втори гол на Ковачич

Манчестър Сити и Фулъм играят при резултат 2:1 на “Етихад”. Андреас Перейра откри резултата в 26-ата минута, а Матео Ковачич изравни в 32-ата минута. В самото начало на второто полувреме Ковачич отбеляза втория си гол в мача.

“Гражданите” стартираха на високо темпо и стигнаха до две добри възможности да поведат още в първите минути. След лошо изчистване на Бернд Лено топката стигна до Гюндоган, който бе на великолепна позиция, но стреля покрай вратата. При следващата атака на домакините Холанд бе изведен отляво от Фоудън. Норвежецът стреля по диагонала, но топката мина покрай лявата греда на Лено.

Доминацията на Ман Сити в началото бе сериозна и последва нов удар на Холанд, но той не затрудни вратаря. Фулъм рядко играеше с топката, но получи възможност да организира контраатака след грешка на Аканжи. Завършекът бе удар на Иуоби, който бе отклонен в ъглов удар. В 17-ата минута обаче лондончани спокойно можеха да открият. След дълго подаване Адама Траоре се справи Рико Люис и излезе сам срещу Едерсон, но не успя да го преодолее и вратарят направи отлично спасяване.

Гюндоган направи втори сериозен пропуск в 25-ата минута. След великолепно центриране на Бернардо Силва той насочи топката с глава, но не бе достатъчно точен. При ответната атака на гостите те поведоха. Иуоби намери Хименес в наказателното поле, а мексиканецът по великолепен начин с пета насочи топката към Перейра и той откри резултата.

Малко след гола “котиджърс” имаха шанс да удвоят преднината си. Прекрасна контраатака завърши с подаване на Иуоби към Траоре, който направи огромен пропуск. Фулъм много бързо бе накаран да съжалява за тази ситуация, тъй като в 32-ата минута Ковачич изравни. След ъглов удар топката стигна до халфа и неговият удар завърши в мрежата след рикошет в Андерсен.

Последва натиск на домакините и удари на Фоудън и Люис, които бяха блокиран, а изстрел на Гвардиол бе спасен от Лено. Тимът на Марко Силва обаче вече играеше доста по-уверено и не се притесняваше да атакува при всяка възможност.

Отборът на Гуардиола стигна до втори гол веднага след почивката и негов автор отново бе Ковачич. Хърватинът получи топката от Бернардо Силва на границата на наказателното поле и с прецизен удар се разписа, което означаваше пълен обрат в полза на “гражданите”.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ФУЛЪМ 2:1
0:1 - Перейра (26)
1:1 - Ковачич (32)
2:1 - Ковачич (47)