Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Ливърпул 2:0 Болоня, Салах решава всичко

Отборът на Ливърпул води срещу тима на Болоня с 2:0 в мач от 2-рия кръг на Основната схема на Шампионската лига.

Тайс Далинга вкара гол за италианците началото на мача, но той бе отменен заради засада. Попадението за мърсисайдци бе отблязано от Алексис Мак Алистър (11').

Малко след това Дарвин Нунес вкара гол, който също бе отменен.

През втората част домакините убиха интригата с втори гол, който бе дело на Мохамед Салах (75').

В първите си мачове от турнира съперниците не загубиха, като мърсисайдци обърнаха Милан на “Джузепе Меаца” и спечелиха с 3:1, докато играчите от северна Италия стигнаха до нулево равенство срещу Шахтьор (Донецк).

Паралелно с този мач се играят още шест, като може да видите картина от всички най-интересни моментри във всички двубои.

Арне Слот не може да разчита на контузените Елиът и Киеза, но за сметка на това разполага с най-добрите си играчи, които традиционно са гарант за отлични резултати. С ръкавиците е Алисон, а пред него са Трент, Конате, Робъртсън, докато в офанзивен план ще действат Нунес, Диас и Собослай.

Винченцо Италиано от своя страна пуска Скорупски под рамките на вратата и непосредствено пред него бранители в лицето на Бойкуми и Лукуми, които да се противопоставят на английското нападение. Връзката между двете половини на терена трябва да прави Фройлер, а на върха на атаката е триото Орсолини - Далинта - Ндой.

Домакините наложиха инициативата си още с първия съдийски сигнал, което отвори много пространства в тяхната половина. Това логично доведе до гол в тяхната врата, който бе отбелязан Тайс Далинга, но бе отменен заради засада.

Този развой на събитията стресна "червените" и още при следващата си атака те откриха резултата след като Мак Алистър засече великолепно центриране на Мохамед Салах.

Скоро след това Дарвин Нунес също прати топката във вратата, охранявана от Лукаш Скорупски, но подобно на Далина неговият гол бе отменен.

Иначе голът мотивира италианците за първи път от началото на срещата да наложат висока преса и по истинско чудо не изравниха резултата. Далинга бе много близо до гола в средата на полувремето, когато стреля с глава, но при приземяването топката срещна тялото на негов съотборник.

Десетина минути по-късно Ндой и Урбански в разстояние от няколко секунди направиха невъобразими пропуски, с които лишиха отбора си от заслужено изравняване.

Очаквано, гостите не успяха да задържат дълго натиска си и скоро мърсисайдци пренесоха битката в средата на терена, която в минутите до края на полувремето се превърна в добра отправна точка за нови опасни слизания към италианската врата.

ЛИВЪРПУЛ 1:0 БОЛОНЯ
1 - 0 Алексис Мак Алистър (11')