Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Лил 1:0 Реал Мадрид, половината отбор на гостите са с картони

Отборите на Лил и Реал Мадрид играят при 1:0 в среща от основната фаза на Шампионската лига. Джонатан Дейвид реализира гола от наказателен удар в добавеното време на първата част.

Испанците откриха кампанията с 3:1 над Щутгарт, а “песовете” загубиха с 0:2 при визитата си на Спортинг (Лисабон).

Карло Анчелоти отново прави промени в състава си, като гласува доверие на Ендрик и Едуардо Камавинга. За бразилеца това е дебют в ШЛ от първата минута. Килиан Мбапе е на пейката. Исканият от Барселона Джонатан Дейвид е титуляр за французите. През изминалия уикенд той наниза три гола в мача срещу Льо Авър.

Винисиус Жуниор отправи първия опасен удар в 6-ата минута, но той беше спасен от вратаря на домакините. Малко по-късно пред Белингам се откри шанс за стрелба, но футболист в червено успя да отклони в корнер. След това и Ендрик нямаше късмет, след като се вклини в наказателното поле и стреля, но стражът отрази.

Домакините отговориха с чиста възможност пред Дейвид в 25-ата. Тогава канадецът беше намерен на далечната греда и засече с глава, но Лунин не трепна и отрази.

Играта продължи да бъде интересна, като футболистите на Лил по нищо не отстъпваха и хладнокръвно се справяха с опитите на испанците да ги притискат. Така течаха последните секунди на полувремето, когато реферът - след сигнал от ВАР - посочи бялата точка пред вратата на Реал за игра с ръка на Камавинга. Дейвид не даде шанс на Лунин от последвалия изстрел - 1:0 за Лил.

Веднага след гола Ендрик направи нов пропуск пред вратата на домакините.

Второто полувреме не започна с очаквания натиск на "белите", макар те да увеличиха значително темпото. В 54-тата Едон Жегрова от състава на Лил отправи много опасен удар с левия крак, който за малко не попадна в целта.

В игра се появиха Модрич и Мбапе, с което Реал вече натисна сериозно, а французите се прибраха назад. Чак в 74-тата обаче се стигна до опасно положение, при което Даниел Карвахал стреля с глава, но в аут.