Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Берое се завърна в Адриатическата лига с домакинска победа над хърватския Трешневка 2009

Отборът на Берое се наложи над хърватския Трешневка 2009 с 81:71 (21:27, 22:16, 16:14, 22:14) като домакин в зала "Общинска" в Стара Загора в среща от първия кръг на новия сезон 2024/2025 на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Така старозагорки се завърнаха в международната надпревара, която са печелили два пъти в историята си, след четиригодишно прекъсване. За последно Берое участва в турнира през сезон 2020/2021.

В следващия си двубой от Адриатическата лига Берое ще гостува в хърватската столица на тима на Студио Загреб на 9 октомври. След това за старозагорки предстои гостуване на Локомотив София в първия кръг от българското първенство на 12 октомври.

Баскетболистките на Берое и Трешневка 2009 изиграха оспорвано първо полувреме. Гостите имаха леко предимство в началната четвърт, в края на която водеха с 6 точки - 27:21. Съставът от Стара Загора постепенно изравни при 30:30 и осъществи обрат, повеждайки с 40:32 след серия от 8 безответни точки в средата на втория период. Последваха отново по-добри минути за хърватския тим, който изравни за 43:43 след 20 минути игра.

Отборът на Трешневка 2009 поведе за кратко на старта на второто полувреме, но в голяма част от третата част Берое имаше превъзходство. Домакините записаха най-големия си аванс до момента от 10 точки при 55:45 в средата на четвъртината, фиксиран след кош и фаул на черногорката Божица Муйович. Берое обаче пак позволи на съперника да скъси дистанцията и преди заключителния период водеше само с 2 точки - 59:57. До края тимът от Стара Загора не изпусна инициативата и увеличи разликата до 12 точки при 79:67 след тройка на американката Рейчъл Териът минута и 45 секунди преди финала на двубоя.

Божица Муйович бе най-резултатна за Берое с 22 точки, 4 борби и 7 асистенции. Радостина Христова допринесе за успеха с 19 точки, Рейчъл Териът се включи със 17 точки и 3 борби, а Гергана Маданкова се отчете с 14 точки, 4 борби и 4 асистенции. Жаклин Златанова не бе в състава за срещата.

За гостите с 21 точки и 5 борби завърши Доря Ива Зая, а Лена Билич добави 20 точки.

Другият български участник в Адриатическата лига по баскетбол за жени Монтана 2003 ще стартира сезона с гостуване на тима на Цинкарна в Словения на 5 октомври, а българското дерби предстои на 16 октомври в Стара Загора.