Интер спести сили, но разгроми Цървена звезда

Интер срази Цървена звезда с 4:0 и записа първа победа в Шампионската лига. "Нерадзурите" не излязоха в оптимален състав, но въпреки това с лекота стигнаха до трите точки. Хакан Чалханоолу откри резултата в 11-ата минута от пряк свободен удар, в началото на второто полувреме Марко Арнаутович удвои, а появилият се като резерва Лаутаро Мартинес реши всичко в 71-ата минута. Последното попадение беше дело на Меди Тареми от дузпа в 81-ата минута. Иранецът се разписа за първи път с екипа на Интер, а освен това даде и две асистенции.

"Синьо-черните" играха силно през второто полувреме, но и преди почивката не дадоха почти никакви шансове на своя съперник. За Симоне Индзаги беше важно, че успя да съхрани силите на част от основните си футблисти за предстоящото домакинство на Торино в Серия "А".

Интер стартира в в Шампионската лига с нулево равенство като гост на Манчестър Сити и показа, че разполага с класата и самочувствието да спори с най-добрите в Европа. Звезда допусна поражение с 1:2 от Бенфика на "Мала Маракана", но по нищо не отстъпваше на португалския гранд.

Двата отбора се бяха срещали в евротурнирите само веднъж. През 1981 година жребият ги прати един срещу друг на четвъртиналите в КЕШ и италианците продължиха напред с общ резултат 2:1.

Интер започна без звездите си в предни позиции Лаутаро Мартинес и Маркюс Тюрам, а вместо тях атаката водеха Марко Арнаутович и Мехди Тареми. Почивка получиха още Федерико Димарко и Матео Дармиан.

Николо Барела имаше известни здравословни проблеми и остана извън състава. В халфовата линия до Хакан Чалханоолу и Хенрих Мхитарян игра Пьотър Жиелински, а по двата фланга Индзаги заложи на Дензъл Дъмфрис и Карлос Аугусто.

Гостите от Сърбия разчитаха на върха на атаката на Шериф Ндиайе, а зад него беше офанзивното трио Силас Вамангитука, Андрия Максимович и Питър Олайинка. Тими Елшник и бившият халф на Милан Раде Крунич си партнираха в средата на терена, а на вратата застана израелският национал Омри Глазер.

Звезда пристигна в Милано без контузения Владимир Лучич, а сред резервите бяха Канга Гелор, Александър Катай, Бруно Дуарте и Неманя Радонич.

Интер бързо се настани в противниковата половина и Дъмфрис отправи остро центриране, но Глазер внимаваше и боксира. В 3-ата минута Марко Арнаутович засече топката във вратата на Звезда, но попадението беше отменено за засада. Малко по-късно Алесандро Бастони се засуети в наказателното поле, но Ндийае не можа да нанесе изстрел.

В 11-ата минута Чалханоолу демонстрира, че е един от най-добрите изпълнители на статични положения и с перфектен изстрел от пряк свободен удар не остави шансове на Омри Глазер. Топката срещна и страничната греда преди да спре в мрежата. Домакините продължиха да имат голямо надмощие и с лекота стигаха до наказателното поле на Звезда. В 20-ата минута още един гол на "нерадзурите" не беше зачетен, този път на Дъмфрис, който се намираше зад защитата на сръбския тим.

Гостите много бързо губеха притежанието на топката и трябваше отново да се отбраняват. В средата на полувремето 17-годишният талант Андрия Максимович шутира по диагонала, но в аут. В 30-ата минута Тареми беше блокиран от Урош Спаич и поиска дузпа, но съдията Феликс Цвайер не се подлъга и даде знак играта да продължи.

Интер умело сменяше фронта и така нарушаваше синхрона в защитата на Цървена звезда. "Нерадзурите" често залагаха и на далечни изстрели, като най-близо до гола беше Бенжамен Павар, но топката профуча покрай гредата. В 37-ата минута Арнаутович се озова на добра позиция, но в последния момент се подхлъзна и не можа да отправи изстрел. В 39-ата шанс се откри и пред Мхитарян, но той шутира над вратата. Звезда отговори с удар на Олайинка, спасен от Ян Зомер.

В началото на втората част Цървена звезда опита да направи нещо повече в офанзивен план, но Интер бързо си върна инициативата. Темпото на игра беше по-ниско, отколкото преди почивката, а домакините не излизаха толкова лесно на голови ситуации. В 59-ата минута обаче грешка в защитата на Звезда позволи на Тареми да открадне топката и да я подаде на свободния Арнаутович, който отблизо отбеляза първия си гол за сезона.

Веднага след подновяването на играта австриецът можеше да се разпише още веднъж, но пропусна очи в очи с Омри Глазер. В 62-ата минута Карлос Аугусто беше изведен на голова позиция, но стреля в тялото на Галзер. Индзаги реши, че мачът вече е решен в полза на неговия тим и смени Мхитарян, Де Фрай и Арнаутович, а вместо тях се появиха Давиде Фратези, Франческо Ачерби и Лаутаро Мартинес.

Интер вече се стремеше предимно на задържа топката и не на всяка цена да търси попадения, но в 71-ата минута "нерадзурите" организираха перфектна контра, завършила с попадение на Лаутаро Мартинес. Спаич загуби топката от напористия Тареми, последва пас към Лаутаро и технично копване над плонжиралия Глазер. Не след дълго домакините можеха да направят преднината си още по-убедителна, но Дъмфрис пропусна отблизо.

Крайното 4:0 оформи Тареми от дузпа в 81-ата минута. Нарушението за наказателния удар беше на Дъркушич срещу Лаутаро, а иранецът вкара първия си гол в официален мач за Интер, след като преди това даде две асистенции.