Черно море Тича спечели титлата от държавното първенство по баскетбол на колички

Отборът на Черно море Тича стана шампион в деветото държавно първенство на България по баскетбол на колички. Варненският тим си гарантира трофея, след като в първия двубой от финалния турнир днес в столичната зала "Триадица" победи прекия си конкурент София-Балкан с 53:50.

Двата състава имат по още една среща от шампионата този уикенд срещу Левски, но дори и да се изравнят по точки след изиграването им, "моряците" водят с 2-1 победи в директните мачове.

Двубоят бе много оспорван с множество размени на водачеството, а победителят не бе ясен до самия край. Тимът на София-Балкан започна по-добре, повеждайки с 9 точки, а след десет минути игра бе напред със 17:12. Серия от обрати беляза втория период, след който домакините имаха минимален аванс – 29:28.

След паузата настъпи подем в играта на Черно море Тича, който преди заключителната четвърт се откъсна с 42:35. Три минути и половина преди края съперникът си върна преднината, но варненският тим измъкна успеха в края.

И двата отбора играха без смени, като най-резултатен за победителите бе Христо Мислянков с 22 точки и 7 борби. Мартин Иванов записа 11 точки и 10 борби, а с 8 точки, 9 борби и 7 асистенции завърши Ахмед Ахмед.

За София-Балкан Персиян Еленков бе близо до "трипъл-дабъл" с 19 точки, 18 борби и 8 асистенции. Григор Иванов реализира 17 точки и 11 борби, а Ивайло Петров се отчете с 12 точки и 12 борби.