Нефтохимик взе само гейм на Орестиада

ВК Нефтохимик 2010 загуби първия си мач от международния турнир в гръцкия град Орестиада. Воденият от Мартин Стоев тим отстъпи на домакините от Атлос (Орестиада) с 1:3 (24:26, 22:25, 26:24, 20:25) в зала „Никос Самарас“.

Двубоят бе изпълнен с обрати и много интригуващи моменти.

В първия гейм домакините диктуваха положението през по-голямата част от времето. В ключовите моменти (20:19) родните представители поведоха след три поредни аса на Добромир Димитров. Играта продължи точка за точка, но в крайна сметка съперникът излезе напред в мача.

Във втората част бургазлии имаха превес (11:8 и 12:9), но допуснаха противникът да обърне (13:12) и да доминира до края.

В третия гейм нефтохимиците бяха пълен хегемон почти до самия край (22:17). Орестиада успя да намали изоставането си на две точки. Момчетата на Мартин Стоев стигнаха първи до геймбол (24:21), но не можаха да го отразят. Резултатът бе изравнен, обаче българският тим показа воля и характер и намали пасива си.

Решителната четвърта част премина под диктовката на Атлос, но към края силни изяви на Аксел Трухчев и Розалин Пенчев приближиха Нефтохимик до гръцкия отбор (18:19), а постепенно и поведе. Орестиада обаче излезе от ситуацията и спечели двубоя.

Капитанът Аксел Трухчев беше най-резултатен с 18 точки (2 блокади). Розалин Пенчев и Шимон Крайчович завършиха с по 8 точки.

Утре (28 септември) бургазлии излизат срещу Динамо (Букурещ), в 18:00 ч.